Дітям-сиротам відмовили в оформлені права власності на спадкове майно у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок та землю. Адвокат Ольга Дунець, що співпрацює з Володимир-Волинським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, допомогла   визнати право власності на нерухомість в судовому порядку.

Після смерті обох батьків троє неповнолітніх дітей залишились сиротами. Рідна тітка не залишила дітей у біді, а забрала дітей до себе та оформила опікунство. Коли опікун звернулась до нотаріуса за оформленням спадщини, то з’ясувалось, що за життя батьки не оформили належним чином документи на нерухомість, яка їм належала, а це житловий будинок, кілька земельних ділянок (паїв).          За правовою  допомогою  жінка звернулась до Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (надалі Центр). Для складання процесуальних документів та здійснення представництва інтересів в суді  щодо визнання права власності на житловий будинок та земельні ділянки Центром було призначено адвоката Ольгу Дунець.

Оскільки в позасудовому порядку вирішити питання оформлення права власності на спадкове майно, що лишилось після їх померлих спадкодавців   неможливе  при відсутності правовстановлюючих документів, адвокатом було подано позовну заяву до суду від імені законного представника в інтересах дітей.

За подання до суду заяв, скарг тощо справляється судовий збір. За позовну заяву майнового характеру  справляється судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.  Адвокатом Ольгою Дунець  були подані клопотання до суду про звільнення від сплати судового збору опікуна, яка не   в змозі була заплатити судовий збір. Згідно із Законом України “Про судовий збір” суд має право враховуючи майновий стан особи та конкретні обставини справи звільнити її від сплати судового збору, зменшити розмір належних до сплати судових витрат або відстрочити їх сплату на невизначений строк до ухвалення судового рішення. Ухвалою Володимир-Волинського  міського суду від 12.05.2016   опікуна та законного представника дітей-сиріт звільнено повністю від оплати судового збору.

Відповідно до Цивільного кодексу України, власник майна має право пред‘явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Під час підготовки позовної заяви адвокатом було зібрано докази щодо належності спадкового майна їхнім батькам.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи судом прийнято рішення позов задовольнити повністю, визнати за кожним з дітей право власності на 1/3 частки житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами  та на земельні ділянки(паї).

Нагадаємо  Володимир-Волинський МЦ з надання БВПД знаходиться за адресою м.Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19, тел.(03342) 38011, 38016, а також скайп: Володимир-Волинський МЦ з НБВПД.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!