Більше двох тижнів минуло відтоді, як у Туреччині окремі групи армії намагалися здійснити військовий переворот. Ця звістка буквально за лічені хвилини облетіла весь світ і спричинила неабиякий переполох у світовій спільноті. Особлива реакція була викликана серед тих, хто збирався летіти в Туреччину на відпочинок. Проте вже наступного дня ситуація була врегульована, а винні у заколоті – заарештовані. Тож усі, у кого на руках були путівки, спокійно могли вирушати до сонячної Туреччини.

Про те, як розвивались події тих днів і чи насправді там було так небезпечно як нам змальовували світові та вітчизняні телеканал, нам вдалося дізнатись у володимирчанки Олени Петрук, яка на той час перебувала разом із сім’єю на відпочинку.

– Чесно кажучи, про те, що в країні відбувається військовий переворот, дізнались з соцмереж. Оскільки в Аланії, де ми відпочивали, було тихо, – розповідає вона. – Єдиний момент, який потім пригадався, хоча на той час це видалось несуттєвим: над нами пролетів гелікоптер і військовий корабель, який знаходився у порту, покинув його. Згодом дізнались про події в Анкарі та Стамбулі. Буквально за кілька годин у соцмережах замість своїх фотографій турки виставили національну символіку, майже одночасно вона з’явилась і на магазинах, будинках та готелях. Ще один важливий момент: імами (духовні особи, які завідують мечеттю) посприяли тому, щоб люди вийшли на вулиці і підтримали Президента Ердогана. Як вдалося дізнатися від місцевих, народ задоволений його правлінням, особливо для них важливим є соціальний пакет, який нині пропонує влада Туреччини для свого народу. Головна увага у ньому приділяється охороні здоров’я населення, де передбачено доступ до якісних медичних послуг. Турки вже пережили два державні перевороти і нинішній не підтримали, бо цінують той рівень життя, який відповідає європейським стандартам і свого Президента, якому довіряють та підтримують.  Вже наступного дня всюди лунали феєрверки.

Сьогодні багато пишуть про турецько-російські відносини. Хочу сказати, що росіян направду менше відпочиває ніж було колись. А якщо точніше, – їх дуже мало. Це значно впливає на фінансову ситуацію у країні. Так само поменшало і обслуговуючого персоналу з боку російських громадян. А от кількість українців – навпаки зросла. З деякими нам вдалося поспілкуватися, а от з донеччанами, які також приїхали на заробітки, не змогли знайти спільної мови. Легше це зробити з турками, бо коли вони звертаються до тебе на російській, а ти відповідаєш українською, усміхаються і відповідають на нашій мові. Тож «українізація» Туреччини потроху триває. Більше того, вони знають про ситуацію в Україні і співчувають нам та підтримують. Тож раджу усім, хто хоче гарно відпочити і отримати справжнє задоволення, їхати у цю чудову країну. Бо з власного досвіду можу сказати, що у порівняні з іншими закордонними курортами – Туреччина найкраща. Хоча у кожного свої вподобання…

Спілкувалась Жанна БІЛОЦЬКА

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!