– Ще у 2013 році для нас постало питання як зайняти дітей шкільного віку з наших будинків в позаурочний час та на канікулах, – пише на своїй сторінці у «Фейсбук» депутат міської ради Григорій Цаль-Цалько.
– Відправляти дітей на найближчу спорт площадку в дворі НВК№3 небезпечно – там діти без нагляду старших та по дорозі мусять переходити дві вулиці з пожвавленим автомобільним рухом.
Знайшли невелику територію біля котельні, розчистили її, за рахунок жителів будинку по вул. Старицького 3\2 розрівняли під площадку і встанофвили огорожу із сітки ПВХ та футбольні ворота.
Але, на жаль, ми не дипломовані проектанти і не спеціалісти у галузі будівництва, тому під час робіт ми не врахували навантаження дітей.
Майданчик постійно був зайнятий дітьми, які грали у футбол, пил стояв стовпом.
До 2015 року ворота та огорожа практично повністю були знищені, м’яч постійно вилітав за межі майданчика на територію стоянки біля супермаркету «ВОПАК», наражаючи тим самим дітей на небезпеку потрапити під колеса автомобіля.
За дорученням батьків та дітей, які проживають у навколишніх багатоповерхівках та у приватному секторі ми звернулись до міського голови Петра Саганюка із проханням провести ремонт спортивного майданчика. І відразу відчули, що наша ідея знайшла підтримку і розуміння. Почали разом з міської владою шукати кошти, бо небагато не мало було потрібно 170 тис. грн.
На липневій сесії міської ради затвердили зміни до міського бюджету, серед яких було і виділення коштів на придбання спортивного майданчика, про який йдеться.
Підрядна організація (ПП «Спортелітбуд», спеціалізоване підприємство з Луцька, яке будує стадіони та дворові майданчики по всій Україні) практично відразу, приступила до роботи, адже стояло непросте завдання, – відкрити міні футбольне поле до Дня міста.
І саме у цей день, коли усе місто відзначає свої 1028-і іменини. У неділю в дворах багатоповерхівок по вулиці Старицького 3/1, 3/2, Ковельська, 132,134,136 відбулось довгоочікуване для малечі мікрорайону свято – відкрито спортивний майданчик розміром 22х9 метрів із штучним покриттям для усіх популярних ігрових видів спорту: гри у футбол/волейбол/баскетбол/хокей, аналогів якому поки що немає у місті.
Звичайно на свято запросили і тих, хто найбільше допоміг щоби воно здійснилося. Святкували за участі міського голови Петра Саганюка та його першого заступника Ярослава Матвійчука, президента Федерації легкої атлетики Волинської області Володимира Рудюка, представників делегації із Німеччини та Польщі, дітвори та їх батьків з навколишніх будинків.


У своїй промові міський голова привітав жителів мікрорайону зі святом Дня міста та відкриттям майданчику та пообіцяв, що найближчим часом такі дворові комплекси плануються збудувати в інших дворах нашого міста.

Від імені міського голови Петра Саганюка та керівника федерації легкоатлетів області Володимира Рудюка дітям були вручені м’ячі.
Я впевнений, майданчик стане центром проведення вільного часу для дітей та підлітків з усієї округи.
Започаткуємо дворові змагання з ігрових видів спорту, дітвора вже знає і тренується… (в майбутньому в ході реалізації подібних проектів у нашому місті можна проводити і змагання між мікрорайонами, по типу дворових змагань «Шкіряний м’яч»)
У планах найближчим часом (після узгодження із розміщенням) встановити набір для воркауту.
Це один з кращих прикладів взаємодії ЖБК/ОСББ та міської влади щодо виховання здорової молоді, культивування та відродження славних спортивних традицій.
Сьогодні маємо унікальний у місті висококласний спортивний дворовий майданчик для різних ігрових видів спорту із штучним покриттям.
Наостанок, від імені батьків та дітей нашого мікрорайону висловлюємо щиру подяку міському голові Петру Саганюку, його заступникам: Ярославу Матвійчуку, Ларисі Куліковій та Олегу Свідерському за підтримку у реалізації проекту, депутатам міської ради, які проголосували за виділення коштів на цей об’єкт, керівнику Федерації легкої атлетики області та одночасно підряднику Володимиру Рудюку, який професійно, в стислі строки, збудував такий прекрасний майданчик.
Висловлюємо також подяку Анні Рубановій та Роману Лисюку за технічну підтримку під час проведення робіт у 2013 та у 2016 роках, Тарасу Грицевичу, Володимиру Власюку (ПП «Володимирбрук»), Віталію Янчуку за допомогу у будівництві, Олегу Здебському, Юрію Цигульову, Олександру Лещуку, Костіну Віктору, Роману Сацю та багатьом-багатьом іншим, які будували майданчик своїми руками ще у 2013 році.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!