В Україні 2 серпня відзначають День ВДВ – Високомобільних десантних військ.


Українські десантники святкують цей день 2 серпня вже сімнадцять років поспіль. Його встановили згідно з Указом Президента України “Про День аеромобільних військ” від 2 серпня 1999 р. № 937/99, “…ураховуючи заслуги Високомобільних десантних військ України у зміцненні обороноздатності держави…”.

Це елітний рід військ, гасло якого “Ніхто, крім нас!”. Гасло придумав засновник ВДВ Василь Маргелов, який використовував його у 1970-му році під час навчань радянських десантників, де вперше було застосовано десантування військової теніки з екіпажем всередині.

Сьогодні на базі Навчального центру ВДВ ЗС України в Житомирі відбулися урочисті заходи, в яких взяли участь керівництво держави, Міністерства оборони та Збройних Сил України.

Основними завданнями ВДВ визначені:

– порушення управління військами та роботи тилу противника;

– заборона планомірного використання резервів противником;

– боротьба з повітряними десантами та угрупованнями противника;

– зайняття й утримання важливих об’єктів (рубежів) з метою забезпечення безперешкодного й своєчасного оперативного розгортання військ (сил) у визначених операційних зонах (районах).

Крім основних завдань, ВДВ можуть брати участь у боротьбі з незаконними збройними формуваннями, міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, заходах зі здійснення захисту життя і здоров’я громадян та об’єктів державної власності за межами України та виконувати інші завдання, визначені законами України.


ВДВ, до складу яких входять повітряно-десантні та аеромобільні частини, спроможні швидко реагувати на різноманітні загрози та виклики, виконувати завдання за призначенням в умовах, що характеризуються високими маневреністю та автономністю дій.

З’єднання, частини і підрозділи високомобільних десантних військ діють як повітряний десант та ведуть десантно-штурмові (аеромобільні) дії.

З початку бойових дій на сході нашої країни Високомобільні десантні війська разом з іншими частинами та підрозділами Збройних Сил України героїчно протистоять російському агресору.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!