Останнім часом містом повзе як та гідра слух про те, що Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання (в народі – лікарня) будуть реорганізовувати, скорочувати кількість ліжок у відділеннях. А деякі відділення – взагалі ліквідують. Дехто навіть говорить дуже страшні речі – мовляв, будуть закривати нашу лікарню. І жителям Володимир-Волинського та району доведеться проходити лікування аж у Нововолинську, де на базі лікарні буде функціонувати потужний медичний центр.

Звісно, посіяти серед людей паніку – діло не хитре. Тому ці чутки й обростають різноманітними домислами, плітками та страхами. Особливо серед людей похилого віку. Тому ми вирішили звернутися до головного лікаря ТМО Олександра Клачука за коротким коментарем.

Олександр Георгійович на це відповів коротко і зрозуміло: не варто слухати різноманітні плітки. Лікарня не закривається і навіть мови про це не ведеться.

Дещо більше вдалося дізнатися від його колеги Катерини Чубок, котра зазначила, що тільки громада може вирішити долю лікарні. І коли громада на це не дає свою згоду – лікарня буде й надалі функціонувати.  І щоб там не велося та не товклося на верхах, які б вказівки не скидалися до низів, проте тільки громадськість має переважний голос у подібних ситуаціях. В державі діє певний порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики. Цей порядок поширюється також на органи місцевого самоврядування, які мають проводити консультації з громадськістю.

Як буде далі – покаже час. Все ж таки хочеться вірити в те, що наше ТМО оминуть усі ці незрозумілі та іноді утопічні реформи й усі надалі спокійно займатимуться своїми функціями.

Проте… Всі ми дуже добре знаємо приказку – диму без вогню не буває. В районі також ще рік тому не думали, що одним махом зачинять три школи. 

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!