Перший заступник міністра освіти України Інна Совсун в ефірі «5 каналу» заявила, що Національний університет «Львівська політехніка» очолює список вишів ТОП-20 за абсолютним збільшенням державного замовлення, – повідомляє.

«За результатами ЗНО, деяку вагу, переважно університети ставили 5% конкурсного балу – це атестат, але переважно 95% – це зовнішнє незалежне оцінювання, і відповідно до цього, коли система розподілила абітурієнтів відповідно до обраних ним пріоритетів, відповідно до їх балів, ми побачили, що найбільше доданих місць отримала «Львівська політехніка», на другому місці університет Шевченка (КНУ імені Тараса Шевченка), на третьому місці КНЕУ (Київський національний економічний університет)», – повідомила вона.

За інформацією Міністерства освіти і науки, більше половини рекордсменів – регіональні виші.

«Для нас було дуже важливо подивитися, які саме університети, з яких регіонів отримають ці додані місця, тому що було хвилювання, що всі місця забере Київ, а в регіонах нічого не залишиться. Тому коли ми подивилися першу 20-ку, ми побачили, що більше половини цих навчальних закладів – 11 з 20 – це регіональні вищі навчальні заклади. Причому це необов’язково виші Львова, Харкова чи Дніпра, це в тому числі є університети з Луцька, є університети з Кам’янця-Подільського, тобто є університети з невеликих місць, які так само працювало з абітурієнтами цільово і вони отримали результат притоку абітурієнтів і додаткових бюджетних місць з ними», – сказала Інна Совсун.

Окрім «Львівської політехніки», до першої десятки увійшли такі регіональні виші як ХНУ ім. Каразіна – 231 додаткове місце, ЛНУ ім І.Франка – 210 додаткових місць, Кам’янець-Подільський національний університет ім. Огієнка – 174 додаткових місця, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича – 169 додаткових місць.

Закривають ТОП-20 кращих такі регіональні виші, як Луцький національний технічний університет – 122 додаткових місця, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки – 119 додаткових місць, Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Винниченка – 117 додаткових місць, ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Гжицького – 116 додаткових місць, Сумський державний університет – 115 додаткових місць, ХНУ радіоелектроніки – 98 додаткових місць.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!