Із 1 вересня у молодшій школі навчатися буде легше. Так пообіцяли в Міністерстві освіти й науки. У початкових класах тепер не перевірятимуть читання на швидкість, на уроках фізкультури не буде нормативів і команд «рівняйсь-струнко» і не доведеться зубрити напам’ять таблиці множення і додавання, – аналізує нововведення «Gazeta».

4 cерпня на колегії у Міністерстві освіти й науки затвердили зміни до навчальних програм початкових класів. Кількість годин для певної теми тепер визначатиме учитель, залежно від рівня освіти дітей.

Учителям у молодшій школі заборонять використовувати червону ручку.

«Ідея полягає в тому, щоби дати дитині розкритися, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину. Для цього потрібно дати вчителю більшу свободу в підходах, дати можливість більше вибирати» – сказав про реформу заступник міністра освіти Павло Хобзей.

МОН має підготувати нові вимоги до оцінювання учнів.

«Ці зміни міститимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, учителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей», – повідомляють у міністерстві.

«Для уроків української мови скасували такі складні для учнів теми, як «Умовне позначення слів», «Спосіб умовного позначення речень», «Складання речень за поданою графічною схемою». Акцент буде на розвитку усного мовлення».- розповів пан Хобзей.

Також змінили тематику слів, які вивчають у початкових класах. Словниковий перелік зробили сучаснішим. Замість слів – комбайнер, фартух, фанера, будуть слова – радісний, милосердний, співчуття.

У третьому класі дітей учитимуть писати есе, щоб уміли висловлювати свою думку. У старші класи перенесли текст-роздум, текст-міркування, текст-розповідь.

У нових програмах початкової школи не вимагатимуть вчити напам’ять таблиці додавання та віднімання в межах 10 та 20, таблиці множення та ділення.

Учителі зможуть самостійно збільшувати кількість годин на вивчення складних тем.

Одне з основних нововведень у літературі – не буде кількісного показника темпу читання. За словами розробників програми, акцент має бути на «розвитку якісного читання дітей». Тобто вчитель має розвивати не лише темп, а й спосіб читання, виразність, правильність, розуміння прочитаного.

З програми вилучили неактуальних радянських авторів і замінили на сучасних українських

На уроках літератури тепер оцінюватимуть не героя – позитивний чи негативний, а вчинки. Учнів стимулюватимуть висловлювати свої емоції від прочитаного, розвивати задоволення від читання, а не вимагати виконання інструкцій.

У першому класі буде менше письма і більше усної іноземної мови.

«Ми відтягнули письмо на дальший термін, зате буде розвиток мовлення, додали сучасні теми для обговорення», – продовжує заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Із музики вилучили пісні «Вниз по матушке, по Волге», «Священная война», додали сучасних авторів, збільшили час на рухову активність і творчість.

Із уроків фізкультури прибрали «психологічно шкідливі ігри», скасували муштру «рівняйсь-струнко» і нормативи. На уроках буде більше сучасних активних ігор на співпрацю і взаємодопомогу.

За словами Хобзея, із програми зняли дублювання тем із таких предметів, як «Основи здоров’я», «Я і Україна» та «Природознавство».

Нову програму для початкової школи презентуватимуть на засіданні Уряду 18 серпня.

Нагадаємо, всі зміни мають почати діяти з 1 вересня цього року.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!