У бразильському Ріо-де-Жанейро пройшла церемонія відкриття XXXI літніх Олімпійських ігор 2016. На стадіоні «Маракана» за феєричним шоу спостерігали 78 тисяч глядачів.

Головною подією церемонії став парад олімпійців з різних країн-учасниць. Загалом їх було 207. У церемонії взяли участь 12 тисяч спортсменів. Збірна Україна вийшла на стадіон під 195 номером.

Це перша Олімпіада, яка пройде в Південній Америці. Бюджет церемонії склав близько 20 мільйонів доларів. Це в двічі менше, ніж витратили на відкриття попередньої Олімпіади в Лондоні 2012 року.

Організатори змагань вирішили не проводити надто пишне шоу, оскільки в Бразилії спостерігається не найкраща економічна ситуація.

Запалював олімпійський вогонь триразовий переможець «Ролан Гаррос» тенісист Густаво Куертен. Він замінив триразового чемпіона світу з футболу Пеле. До кандидатури тенісиста організатори Олімпіади змушені були звернутися після того, як від цього відмовився Пеле через проблеми зі здоров’ям.

Церемонію відкриття завершив салют. Це було фінальним акордом і точкою відліку для початку Олімпіади. Вона триватиме 17 днів й завершиться 21 серпня.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!