«Я жодної хвилини не вагалась, їхати мені на “Бандерштат-2016” чи ні. Насправді в Україні музичних фестивалів такого масштабу надзвичайно мало. То чому ж я повинна відмовлятись?», – зізналась переможниця цьогорічного Євробачення Джамала, яка приїхала до Луцька у рамках фестивалю “Бандерштат”, – повідомляють «Волинські новини».

Про це та інше вона розповіла під час короткого бліц-інтерв’ю з журналістами перед власним саундчеком.

Чи змінились після перемоги на Євробачення критерії відбору місць для виступу, зокрема фестивалів?

– Критерії у мене одні – щоб на фестивалях було більше музики та гарних виконавців. А ще – щоб організатори дали можливість якісно виступити. Для мене головне звук. Якщо у організаторів є можливість мене запросити, але нема звуку, ну тоді, як то кажуть, «вибачте». Я не люблю жодних «але». Моя музика повинна бути такою, щоб люди могли її чути і насолоджуватись.

– Джамала, Ваша стилістика змінюється від альбому до альбому. Що можна чекати нового від Вас надалі?

– Я щаслива, що можу дозволити собі робити те, що хочу, незважаючи на музичні напрямки. Усе залежить від настрою. Сьогодні це може бути фолк, завтра – джаз. Однак, зізнаюсь, я налаштована на кардинально новий альбом. Я ж не повинна бути завше одноманітною. Головне – це творити те, що відчуваєш.

Яким чином перемога на Євробаченні може вплинути на ситуацію в Криму?

– Дуже б хотілося, аби пісня привела до того, що Крим повернеться до України. Але я не знаю, як музика може вплинути на це. Хоча музика може змінити саму людину…

– Чи запрошують Вас брати участь у перемовинах щодо Криму та політичної ситуації в країні загалом до Європейського Союзу?

– Я утримуюсь від політики, бо політика – зовсім інший шлях. Я не хочу відривати себе від музики, бо якщо я піду стежкою політика, я втрачу себе як музиканта.

Іноді люди закидають, мовляв, Джамала – це неформат Бандерштату…

– Не знаю, подивимось. Але, дивлячись у соцмережі, я розумію, що багато моїх шанувальників приїхали на “Бандерштат-2016” саме для того, аби почути мене. Я розумію, що здебільшого на фестивалі лунає важка музика, але кожній музиці свій час і своя аудиторія. Я виступатиму на одній сцені з Тартаком, Гайдамаками. Нам нічого ділити, бо я їх поважаю, а вони, сподіваюсь, поважають мене.

Виступила Джамала на сцені “Бандерштату” в етно-образі, вдягнувши українську вишиванку. Під час виступу над юрбою майоріли не лише українські прапори, а й кримськотатарський стяг. Джамала звернулася до бандерштатівців, сказавши, що вирішила додати трішечки ніжності до чоловічої енергії, якої того дня було так багато на сцені фестивалю.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!