Міністерство освіти і науки отримало лист від Міністерства фінансів, в якому пропонується з наступного року скасувати стипендію для студентів, яка сьогодні становить 830 гривень. Про це заявив заступник голови парламентського комітету з питань освіти і науки Олександр Співаковський, повідомляє Радіо Вести.

Також, за словами Співаковського, пропонується перевести навчання в магістратурі на контракт. “Парламентський комітет виступає проти зменшення бюджетного фінансування освітньої системи”, – підкреслив він.

Водночас джерела видання, знайомі з ситуацією, стверджують, що зараз обговорюється питання створення двох стипендій – соціальної та академічної. Перша не може бути менша рівня прожиткового мінімуму в країні, а друга – перш за все буде залежати від успішності в навчанні.

У свою чергу громадськість сприймає політику економії на освіті негативно. На думку голови всеукраїнської громадської організації “Студентська республіка” Павла Вікнянського, скасування стипендій не буде стимулювати молодь залишатися в країні. Про це він заявив в ефірі програми “Свіжий погляд“.

“Нікому не радимо подібну політику. Все може закінчитися сумно для цього режиму, як і для попереднього. Я думаю, що треба дивитися на мінімальні потреби. Щоб молодій людині вистачало на бібліотеку, Інтернет. Я думаю – це 2 тисячі гривень. Краще економити на іншому”, – сказав він.

Нагадаємо, з 1 вересня 2015 р. уряд підвищив розмір стипендій учням і студентам. Також була підвищена і мінімальна зарплата до 1378 грн.

Розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії становить:

для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 311 грн на місяць;

для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Молодший спеціаліст” або “Бакалавр”, – 622 грн в місяць;

для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Бакалавр”, “Спеціаліст” або “Магістр”, – 825 грн в місяць.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!