Традиційно на початку серпня відкрився сезон полювання на пернату дичину, який триватиме до 6 листопада.

У працівників лісомисливських господарств роботи  додалося – у лісах області посилено роботу лісової охорони. Крім 20 мобільних рейдових бригад, які постійно патрулюють підвідомчі угіддя державних лісогосподарських підприємств Волинського ОУЛМГ, із числа працівників держпідприємств cтворено додаткові групи для цілодобової охорони. Загалом таких працює 50.

У день відкриття сезону в селах біля водяних та болотяних місцевостях було чутно постріли, гавкіт собак та вигуки мисливців. Чимало любителів постріляти качок з’їхалось, щоб не тільки насолодитись полюванням, а й просто відіпочити від щоденних клопотів.  З настанням сутінків, за словами одного з мисливців, який відкривав сезон полювання на Шацьких озерах, качок було стільки, що на голову сідали. Тож додому жоден із мисливців не поїхав без здобичі.

Зазвичай на полювання їдуть з ночівлею, тож не обходиться без юшки, шашликів, чоловічих розмов та жартів. Намети були майже у кожному селищі, де були мисливці. Деякі з них приїхали без рушниць, бо єдиним бажанням було – просто відпочити, а постріляти ще встигнуть, адже закриття аж у листопаді.    Що стосується мисливської зброї, то тут все залежить від гаманця. Загалом, вартість рушниці сягає від 10 тисяч гривень. А коли оздоблення ручної роботи – слід додати ще 5 тисяч і більше. Плюс набої, дозвільні документи на зброю, ліцензія на відстріл дичини, контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання.

Висновок напрошується сам: мисливство – захоплення не з дешевих.

До речі, варто зазначити, що загалом на Волині зареєстровано близько 10 тис. мисливців. Що цікаво, майже 40 із них – жінки, які, судячи з відміток у відстрільних картках, є активними мисливцями.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!