У період з 1 по 7 серпня  підрозділами пожежно-рятувальної служби Волинської області здійснено 244 виїзди, з них 59 – на гасіння пожеж (1 зернового поля, 1 лісова, 5 торфу, 8 стерні, 9 сухої трави, 2 сміттєзвалищ та 1 сміття на відкритій території)  та 7  виїздів на проведення аварійно-рятувальних робіт, – повідомляє прес-служба управління ДНС у Волинській області.

По області горить ліс, займається торф. У Володимир-Волинському районі рятувальники борються із займанням стерні на полях.

Зокрема, 3.08.2016 о 13 год. 30 хв. у селі Ласків Володимир-Волинського району виникло загорання стерні на площі З га. Приватний пай. Виїжджали ДПРЧ-7. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем власника. Пожежу ліквідовано.

3.08.2016 о 20 год. 15 хв. У селі  Хрипаличі Володимир-Волинського району виникло загорання стерні на площі 1,05 га. Виїжджали ДПРЧ-7 (2), МПО Устилуг. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем. Пожежу ліквідовано.

4.08.2016 о 12 год. 02 хв. У селі Поничів Володимир-Волинського району виникло загорання стерні на площі 3 га. Виїжджали ДПРЧ-7 (2). Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем невстановлених осіб. Пожежу ліквідовано.

5.08.2016 о 17 год. 25 хв. У селі Русів Володимир-Волинського району виникло загорання стерні на площі 0,2 га. Виїжджали ДПРЧ-7(2) МПО Устилуг. Ймовірна причина пожежі – встановлюється. Пожежу ліквідовано.

8 серпня  близько 13.00 надійшло повідомлення на номер «101»  що біля села П`ятидні на урочищі «За фермою» горять післяжнивні рештки. На пожежу виїзали місцева пожежна команда міста Устилуг, друге відділення ДПРЧ-7 під керівництвом командира відділення Івана Шемчука, техніка ТзОВ «П`ятидні».

Рятувальники Устилуга та Володимира-Волинського спільно з працівниками ТзОВ «П`ятидні» шидко локалізували та ліквідували пожежу, запобігли розповсюдження вогню, завданню великих збитків.

Ймовірна причина пожежі: необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Збитки встановлюються.

8 серпня біля 21.00 на «101» надійшло повідомлення  що у селі Хрипаличі по вул. Центральна на приватній ділянці (0.7 га) горить суха трава (стерня). Як повідомив провідний фахівець Володимир-Волинського МРВ УДСНС України у Волинській області Олег Іовенко, внаслідок загорання вигоріло близько 0.25 га трави, решту врятували (погасили) рятувальники ДПРЧ-7 під керівництвом командира відділення Івана Шемчука. Була загроза що вогонь перекинеться на стерню (післяжнивні рештки)   ТзОВ «П`ятидні» які межують з ділянкою що зайгнялася.

Ймовірна причина пожежі: необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Збитки встановлюються.
Рятувальники вкотре закликають громадян не допускати пожеж в екосистемах!
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області переконливо просить населення дотримуватись правил безпеки.

Громадянам слід усвідомити, що спалювання пожнивних залишків чи сухої трави спричинює більшість пожеж на торфовищах, а іноді призводить до лісових пожеж. Через зумисний підпал чи самовільне випалювання сухої рослинності на присадибних ділянках, територіях, угіддях виникає загроза перекидання вогню на природні зони, залізничні колії тощо. За такі дії громадяни несуть адміністративну відповідальність.

Якщо ви помітили пожежу в лісі чи на торфовищі, то перш за все необхідно оцінити розмір загоряння якщо можливо залучити місцевих жителів задля гасіння за допомогою «хлопавок»  та іншими підручними засобами. У разі неможливості самотужки загасити пожежу повідомте пожежно-рятувальну службу за телефоном «101». На початковій стадії найпростіший спосіб гасіння лісової пожежі – збивання полум’я віником з гілок листяних дерев або засипання вогню ґрунтом.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!