Повноцінний сон може уберегти підлітків від безлічі проблем.

Чим менше підліток спить, тим більше ймовірність, що він веде себе не так, як хотілося б його батькам та вчителям. Недолік снушлях до таких проблем, як паління, зловживання алкоголем і агресивна поведінка, повідомляє Хроніка.інфо

Опитування за участю понад 12000 підлітків, проведений у США, показав, що майже 70% з них сплять менше покладених в їх віці восьми годин за ніч. Також, тінейджери, які регулярно недосипають, частіше відрізняються ризикованою поведінкою, ніж підлітки, які не мають проблем зі сном.
Як показав аналіз відповідей, недосипання асоціюється з курінням сигарет і марихуани, а також випивкою. Приміром, 50,3% школярів і студентів, що спали менше восьми годин, зізналися у вживанні алкоголю, в порівнянні з 36,7% серед тих, хто спав нормально.

До того ж, невиспані підлітки приділяли менше уваги спорту і фізкультурі, були більш сексуально активні, частіше вплутувалися в бійку та намагалися покінчити життя самогубством. Пристрасть до комп’ютерів (більше трьох годин на день) також більш властиво підліткам, які мало сплять.

Експерти закликають батьків бути пильними. Недосипання у підлітка має насторожити, оскільки може вказувати на те, що у нього є якісь проблеми.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!