Зі славною і багатою історією, та забуті людьми. По всій Україні – безліч архітектурних пам’яток, якими у свій час пишалися і які були епіцентром історичних подій. Нині вони не втратили історичної цінності, але стали просто непотрібними… Історичні будівлі – приклади неокласицизму, бароко, неоготики та багатьох інших стилів. На жаль, вони залишені на поталу часу, який невблаганний до цих творінь.

Серед них і палац Адольфа Грохольського (палац Терещенків), собор Святого Миколая у Вижнянах, палацовий комплекс князів Сангушко в Ізяславі і багато інших. Секред цих пятнадцяти забутих і закинутих “перлин” є й наша – Волинська.

Це монастир Монастир Різдва Богородиці що знаходиться у селі Новий Загорів, Локачинського району, Волинської області.

Монастир Різдва Богородиці засновано ще у 16 столітті, на місці храму. Невеличку церкву ченці тут заснували ще у 12 столітті. Монастир постав завдяки місцевому багатію Петру Загуровському. Подейкують, він взявся за будівництво як подяку за зцілення від численних недуг. Найбільшої шкоди монастирю завдали бої у 40-х роках 20 століття між вояками УПА та нацистами. Тут неодноразово проводили реконструкції військових сутичок, проте уже на фоні руїн монастиря…

Джерело: http://ua.igotoworld.com/ua/article/579_zruinovana-krasa-dobirka-pamjatok-ukrajini.htm

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!