Учора в приміщенні Володимир-Волинської міської ради відбулося чергове засідання Громадської ради.

На порядок денний виносилось три важливих питання: проект будівництва фонтану у місті, скорочення ліжко-місць у Володимир-Волинському ТМО та перелік заходів, присвячених 25-річчю Незалежності України. Щоправда, до порядку денного ще одноголосно було внесено розгляд питання стосовно надання квартири мешканцю нашого міста.

Спочатку, на робочій зустрічі, проект фонтану який планують встановити у парку «Слов’янський», презентував перед присутніми головний архітектор міста Тарас Киба. Після оприлюднення всієї інформації присутніх цікавило в скільки загалом обійдеться ця «родзинка» місту, чи розглядається варіант встановлення фонтану в іншому місці.

Вдалося дізнатися що кошторис цього архітектурного дива з благоустроєм прилеглої території може коштувати місту приблизно 3-4 мільйони гривень. Деякі члени Громадської ради висловлювались, що такі витрати робити не на часі. Мовляв, у нас цілі вулиці без централізованого водопостачання та каналізації, а ми такі грошиська в розваги вкладаємо. Можливо, для витрачання цих мільйонів варто підшукати більш нагальні для міста та його громади проблеми. Проте, не всі присутні підтримували таке судження. Зокрема, голова Громадської ради Роман Мартинюк зазначив що нагальні проблеми будуть завжди і завжди знайдеться «щось», що буде заважати реалізувати непогані ідеї для покращення благоустрою міста. Мовляв, фонтан може стати дійсно окрасою для міста, його, так би мовити, архітектурною «фішкою». По закінченню дебатів більшість із присутніх таки підтримали будівництво фонтану.

Далі головний лікар територіально-медичного об’єднання Олександр Клачук коротко розповів про ймовірність скорочення ліжко-місць у нашому лікувальному закладі.

Йдеться про втілення у життя постанови Кабміну стосовно скорочення ліжко-місць у лікувальних закладах країни. В нашому ТМО хочуть скоротити 76 ліжко-місць (четвертина від загальної кількості). Найбільше скорочення відбудеться у Ковелі, але це по тій причині, що в 90-х роках таке скорочення оминуло це місто.

Як пояснив головний лікар, це скорочення дасть можливість економити Уряду на субвенціях. На місцях це скорочення ліжко-місць нібий  не вплине на скорочення робочих місць, проте, може вплинути на якість надання медичних послуг та на формування у подальшому госпітальних округів. Зважаючи на те що в місті дислокується військова частина, а сам населений пункт знаходиться неподалік пункту митного пропуску, куди курсує чимала кількість автомобілів з усіх куточків області, країни, слід не допустити скорочення кількість ліжко-місць у нашому ТМО.

Члени Громадської ради прийняли рішення підготувати ряд звернень до обласного управління охорони здоров’я при ОДА, голови Волинської ОДА пана Гунчика, голови Уряду Гройсмана, в міністерство охорони здоров’я. Мовляв, про проблему слід «голосити» всією громадою і стукати в усі двері в пошуках допомоги.

Потім присутніх ознайомили з переліком святкових заходів у Володимирі, приурочених 25-річчю Незалежності України. Заступник голови Громадської ради Микола Гінайло вніс кілька слушних пропозицію до програми святкувань, зокрема проведення так званої «вечірньої переклички» серед володимирських героїв минулих років та сучасності.

На завершення розглянули ще одне не менш важливе питання, яке внесли до порядку денного. Це питання виділення квартири мешканцю нашого міста, учаснику бойових дій, чорнобильцю, батькові, який виховує дитину-інваліда Павлу Марходею. Зважаючи на проблеми, які існують у цій родині, постійні витрати на лікування дитини та не дуже втішне матеріальне становище, члени ради одноголосно підтримали  пропозицію надати цю квартиру пану Марходею.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!