Міністерство фінансів хоче ввести податки для самозайнятих українців. Таку пропозицію внесли у проект податкової реформи. Так, згідно із нововведеннями, влада на місцях самостійно обиратиме список професій із запропонованих, податок на індивідуальну діяльність яких йтиме до районної казни.

Про це під час оперативної наради сьогодні, 15 серпня, розповів директор департаменту фінансів Волинської облдержадміністрації Володимир Селедець, – повідомляють «Волинські новини».

«В Україні – нова система оподаткування доходів фізичних осіб, зокрема відбулось так зване впровадження індивідуальної діяльності. Ці зміни стосуються роздрібної торгівлі, традиційних народних промислів і обслуговування населення. Відтепер ставка оподаткування становитиме 10% від заробітної плати в місяць», – зазначив Селедець.

До слова, поки що нововведення залишається на рівні проекту внесення змін до податкового кодексу.

«Цей вид діяльності (індивідуальна підприємницька діяльність, – ВН) приймуть згідно із пропонованими пропозиціями за рішеннями місцевої ради кожного регіону. На власній сесії представники цих рад затвердять перелік категорій, податок від діяльності яких надходитиме до місцевого бюджету. Усе це можна обговорити на сайті Мінфіну», – резюмував головний фінансист ОДА.

Нагадаємо, що до списку професій, які підпадають під оподаткування, увійшли шевці, торговці, майстри з ремонту, перукарі, репетитори, косметологи, майстри з манікюру та ті, хто доглядає за хворими, прибиральники та майстри хенд-мейду, що продають свої вироби в Інтернеті.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!