Як ми вже повідомляли, сьогодні наше місто відвідала Герой України, народений депутат України, делегат Парламентської асамблеї Ради Європи Надія Савченко. Вона, як і обіцяла на «Бандерштаті», приїхала на суд підтримати бійців 51-ї ОМБр.

Савченко була в нашому місті не сама, а у супроводі кількох чоловік, серед яких – її сестра Віра.

На всі запитання, що цікавили місцевих представникиів масової інформації Надія відповіла ще перед початком засідання суду. Питання в основному стосувалися її депутатської діяльності, ситуації в країні та подальшого розвитку подій в зоні АТО.

Стосовно суду над бійцями 51-ї бригади Савченко сказала, що ніхто не має права судити цих хлопців та називати їх дезертирами за те, що вони вижили.

– Судити, натомість, треба генералів та командирів, – зазначила Надія і додала, що хоче показати, що це проблема державної системи, яку треба виправляти законодавчо.

Після закінчення суду Савченко поквапилась залишити приміщення суду, проте її затримав по дорозі батько загиблого у 2014 році Володимира Крохмаля з села П´ятидні.

Побратими загиблого героя розповіли батькові що Надія Савченко була, так би мовити, свідком того бою в якому загинув Володимир, на той час командир танку 51-ї ОМБр. Це був останній бій для молодшого сержанта Крохмаля і останній для Надії Савченко, бо після нього вона й потрапила в полон. Ось батько й хотів розпитати у Наді всі подробиці того бою. Депутат повідомила Антону Крохмалю що їй відомо, що залишився в живих поранений боєць, який разом із Володимиром брав участь у цьому бої. Вона пообіцяла, що спробує з ним зв´язатися і все з´ясувати.

Нагадаємо мобілізований, командир танку 51-ї механізованої бригади Володимир Крохмаль 18 червня 2014 року на околиці Станиці Луганської  потрапив у оточення терористів. Снайпери противника порозбивали приціли і перископи, і машина опинилася в безпорадному стані, стріляти можна було тільки навмання. Перед тим, як розбили прилади командира танку, він встиг помітити гранатометників, що ховались неподалік. Екіпаж встиг зробити постріли у бік ворога, але не влучив. Щоб не віддати бойову машину в руки сепаратистам та не здаватися у полон, екіпаж прийняв рішення підірвати танк. Разом із Володимиром Крохмалем загинув механік танку Іван Ващеня.

З неофіційних джерел стало відомо, що після засідання суду Надія не полишила місто, а поїхала до своєї коліжанки Олени, яка, до речі, мешкає у Володимирі-Волинському.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!