Уже більше року підприємливі особи неподалік села Щитинська Воля Ратнівського району займаються випалюванням деревного вугілля. Зловживаючи довірою людей та місцевої сільської ради, обіцяючи виготовити всі необхідні дозвільні документи, продовжують займатись незаконною, екологічно небезпечною діяльністю.

Про це повідомляють у Ратнівській РДА, пишуть Волинські новини.

На чергове звернення громадян стосовно виробництва деревного вугілля поблизу села Щитинської Волі виїхали голова районної державної адміністрації Андрій Харлампович, начальник Ратнівського відділення Ковельської місцевої прокуратури Вадим Бас, тимчасовий виконувач обов’язків начальника Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області Олександр Тарасюк, заступник начальника Ратнівського МРВ СБУ у Волинській області, еколог району Микола Мазурик, щоб безпосередньо на місці поставити остаточну крапку по даній проблемі.

В період дії суцільних мораторіїв на перевірки «всіх і всього», користуючись моментом для швидкого збагачення, підприємливі особи нехтують постановкою на податковий облік, декларуванням об’єктів оподаткування пов’язаних з виробництвом, реєстрацією найманої праці, атестацією виробництва та отримання спеціальних дозволів.

На земельній ділянці сільськогосподарського призначення встановлено сім металевих бочок-печей, за допомогою яких відбувається виробництво деревного вугілля.

Процес виготовлення вугілля відбувається шляхом пропалювання деревини без надходження кисню. Для цього у камеру бочки складають деревину та проводяться операції випалювання, сушіння та топки. Основний принцип роботи полягає в тому, що парогаз, що виділяється при згорянні вугілля переноситься в топку і спалюється, даючи додаткове тепло. Після охолодження вугілля, його дроблять або брикетують і розфасовують.

Екологи відзначають, що відкритий процес виходу викидів з саморобного устаткування перенасичує атмосферу небезпечними речовинами (оксид натрію, оксид сірки, вуглекислий газ, суспендовані тверді частинки, смоли тощо), які негативно впливають на здоров’я людей.

Спілкуючись з місцевим населенням Андрій Харлампович почув нарікання на погіршення стану здоров’я жителів. Найбільш вразливими до атмосферних викидів є діти та старші за віком люди. Зі слів стурбованих мам, у діток спостерігаються проблеми з дихальними шляхами, збільшилась кількість алергічних реакцій, найтяжче – астматикам.

Після розмови з жителями Щитинської Волі, голова райдержадміністрації, представники силових структур та місцеві вирушили на місце виробництва деревного вугілля. На місці власника незаконного бізнесу не виявилось, його інтереси представляв батько, який погрожуючи присутнім, не пускав на земельну ділянку. На вимогу показати будь-які підтверджуючі документи: на землю, на виробництво вугілля, дозвіл екологічної служби, чоловік відповів, що усе належить сину, який наразі відсутній.

На місце подій прибула слідчо-оперативна група. Зі слів тимчасово виконуючого обов’язки

начальника Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області Олександра Тарасюка наразі тривають слідчі дії та вирішується питання щодо порушення кримінального впровадження за встановленими вищезазначеними фактами.

Слід зазначити, що за даним фактом відкрили низку адміністративних проваджень, справи передали до суду, але «дивним» чином рішення, прийнятті судом, лише відтягують процес припинення незаконного виробництва.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!