Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 502-р «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу», Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 № 228, та з метою апробацій європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, забезпечено реалізацію гарантованого державою права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб.

У рамках пілотного проекту українські молодята вже у серпні зможуть скористатися новим сервісом Мін’юсту – експрес-реєстрацією шлюбу за 24 години. Пілотний проект діятиме у Маріуполі (Донецька область), Сєвєродонецьку (Луганська область), Херсоні, Києві, Одесі та у Львові. Мінімальний термін для реєстрації шлюбу з моменту подання заяви буде скорочено з 30 днів до 1 доби.

Для цього достатньо буде зробити кілька простих кроків.

Перший крок – звернутися до організатора шлюбної церемонії. Інформація про цих організаторів розміщена на сайті Міністерства юстиції і на сайтах обласних управлінь.

Другий крок – обрати час і місце проведення реєстрації шлюбу.

Третій крок – укласти відповідний договір про надання послуг з організатором.

І четвертий – прийти до себе на весілля.

Процедура буде максимально швидкою. Свідоцтво про шлюб видається одразу, а протягом 24 годин з моменту реєстрації дані буде внесено до відповідного реєстру. Більше того, в кількох містах молодята можуть одружуватися в будь-який час доби.

З 2017 року Мін’юст прогнозує поширення даної послуги на всі регіони.

Всі організаційні питання щодо реєстрації одруження будуть покладені на місцеву владу.

Нагадаємо, вчора, 19 серпня проект стартував у Львові.

Начальник Володимир-Волинського міського

відділу державної реєстрації актів

цивільного стану Головного територіального

управління юстиції у Волинській області А.В.Войтюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!