Щоб не стати жертвою антибіотикостійких бактерій, людині не можна приймати за рік більше дев’яти добових доз антибіотиків.

Про це попереджають лікарі з США, Великобританії та Китаю, пише The Independent.

Вчені також вимагають скликати спеціальну сесію ООН для обговорення питання і прийняття оперативних рішень по боротьбі з “супермікробами”. Якщо нічого не робити, до 2050 року щорічно понад 10 мільйонів людей будуть вмирати від інфекцій, викликаних антибіотикостійкими бактеріями.

“Ми пропонуємо ввести ліміт на вживання антибіотиків – не більш ніж в середньому по планеті зараз: 8,54 добових доз на душу населення в рік”, – пишуть вчені.

Також дослідники закликають різко скоротити використання препаратів в сільському господарстві. Зараз тваринам вводять невеликі дози антибіотиків для стимуляції їхнього росту, що майже не вбиває бактерії, але дозволяє їм посилити опірність.

Вчені також закликали ввести жорсткі обмеження на викиди антибіотиків в рідких відходах фармацевтичного виробництва, сільського господарства і лікарень. Інакше антибіотики продовжать в масовому порядку потрапляти у воду і грунти, що стимулює розвиток генів резистентності (опірності).

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!