Саме так охарактеризував готовність шкіл та садочків міста до нового навчального року міський голова Петро Саганюк під час нещодавнього брифінгу.

 У четвер в усіх навчальних закладах Володимира пролунає перший дзвоник. Діти вже рахують дні до першого вересня ( хто з острахом, хто з радістю), батьки та педагоги готуються до новвацій, школи та садочки – до зустрічі зі своїми вихованцями.

Про підготовку шкіл та дошкільних навчальних закладів до нового навчального року, про новвації та ймовірні зміни в навчальному процесі – в нашій подальшій розмові з в.о. начальника управління освіти Володимир-Волинського міськвиконкому В´ячеславом Петруком.  

 – Уже відомо, скільки орієнтовно учнів сяде за парти з початком нового навчального року?

– У 2016-2017 навчальному році відповідно до попередньої мережі у навчальних закладах буде навчатися 4155 учнів, що на 166 дітей більше в порівнянні з минулим роком та 1494 (790 місць – відвідують 680-700) дітей у ДНЗ.

– Цьогоріч чималі кошти з міського бюджету були витрачені на підготовку навчальних закдладів до нового навчального року…

– Почну з того, що підготовка до нового навчального року по всіх школах та ДНЗ міста розпочалася одразу ж після останнього дзвоника. Ремонтні роботи тривали ціле літо. У результаті – проведено ряд заходів, спрямованих на покращення матеріально-технічної бази дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Загалом, на проведення робіт по підготовці ЗНЗ та ДНЗ до нового навчального року виділено 10152487,00 тис. грн.

Зокрема, придбано меблі, м’який інвентар, фізкультурне та технологічне обладнання, іграшки та ігрове обладнання в ДНЗ. В усіх дошкільних навчальних закладах проведено поточні ремонти приміщень. У ДНЗ №7 провівся капітальний ремонт пральні (185.5 тис. грн), у ДНЗ №8 ремонт спортивного залу (152.6 тис.грн.)  Проведено ряд енергозберігаючих заходів. зокрема: роботи по капітальному ремонту системи опалення ДНЗ №8 (749,9 тис.грн. міського бюджету та співфінансування в розмірі 503,7 тис.грн. з держбюджету), роботи по утепленню фасаду приміщення ДНЗ №2 (1657,3 тис.грн. міського бюджету та співфінансування в розмірі 448,9 тис.грн), замінено двері та вікна на енергозберігаючі, придбано протипожежне обладнання. Крім проведено ремонт твердого покриття прилеглих територій  у дитячих садочках, входів у групи, поточні ремонти дахів.

Значна робота проведена і у напрямку підготовки ЗНЗ міста до нового навчального року. За рахунок коштів міського бюджету проведено поточні ремонти у класних кімнатах, місцях загального користування зокрема:

– у ЗОШ №1 проведено ремонт сходової клітки, проведено заміну підлогового покриття у коридорах  на 1 та 2 поверхах, частковий ремонт системи опалення,  повну заміну стільців та парт у 1-4 класах ;

– у  ЗОШ №2 проведено ремонт стель у всіх класних кімнатах молодшої школи, заміну дверей у коридорах, поточний ремонт спортивного залу, закуплено 11 нових металокерамічних дошок, тривають роботи по капітальному ремонту даху,  капітальний ремонт асфальтного покриття прилеглої території;

– у НВК-ліцей №3 завершено заміну дверей та вікон на енергозберігаючі, проведено ремонти спортивних залів, поточний ремонт даху, ремонт входів у приміщення школи, закуплено спортивний інвентар;

– у гімназії ім О.Цинкаловського проводяться роботи по капітальному ремонту їдальні та харчоблоку, закуплено необхідні меблі та технологічне обладнання, проведено заміну дверей у класних кімнатах, ремонт стін та стелі у коридорах корпусу, де розміщені 1-4 класи, поточні ремонти у всіх приміщеннях, виділено кошти в сумі 570,0 тис. грн. на ремонт даху головного корпусу.

– у ЗОШ № 5 проведено поточний ремонт частини даху та фасаду приміщення, замінено систему освітлення у коридорах, завершено заміну дверей та вікон на енергозберігаючі, проводиться капітальний ремонт системи опалення, замінюється покриття у коридорах 4 поверху.

– Але ж роботи проводилися не тільки у навчальних але й позашкільних закладах міста?

– Звісно, проведено ряд робіт і у позашкільних закладах, зокрема:

у ДЮСШ проведено поточний ремонт фасаду та внутрішніх приміщень спортивного залу, придбано спортивний інвентар; у ЦПО провели поточні ремонти приміщень, ремонт твердого покриття прилеглої території. Для покращення надання послуг МНВК придбано новий автомобіль «ЗАЗ- Ланус».

– Яка ситуація з підручниками для школярів?

Станом на 18 серпня цього року учні (крім 4 та 7 класів) забезпечені підручниками на 100 відсотків. Існують проблеми з забезпеченням підручниками учнів 4, 7 класів. Вони виникають через неспроможність видавництв вчасно надрукувати  їх та надіслати у школи. Сподіваємось, що дану проблему вдасться врегулювати у перші дні нового навчального року.

– Новий міністр освіти – і знову купа новацій в освіті. Зокрема йдеться про нововведення у початковій школі. Що вам уже відомо по цьому питанню?

– Не так давно я мав нагоду перебувати на особистій зустрічі з міністром Лілією Гриневич, де піднімалося питання реформування системи освіти. Зокрема, там наголошувалося, що реформі бути і розпочнеться вона саме з початкової школи.

Так, дійсно, школярі-початківці писатимуть простими олівцями, а не ручками. Педагогам заборонять користуватися червоним чорнилом. У початкових класах не буде письмових завдань під час уроків іноземної, на уроках фізичної культури не буде здачі нормативів. По кожному предмету будуть розвантажені навчальні програми. Всі ці новації у першу чергу зачеплять лише початкову школу. Але слід усвідомити, що все це робиться задля того, аби не лякати школяра-початківця оцінками, нормативами, надмірними навантаженнями, а навпаки – дати дитині шанс відкритися, повірити у власні сили.

Загалом, як нас запевнили у МОН, система освіти буде направлена на пошук талантів кожного учня. У початковій школі вже зможуть побачити які здібності мають діти, у яких предметах вони себе краще зарекомендували. Все це робитиметься задля того, аби в старшій школі направити всі сили на розвиток цих талантів, щоб не завантажувати дитину тим, що їй взагалі не потрібно. «Пошук таланту та створення умов для його розвитку» – так можна охарактеризувати мету нинішніх нововведень у початковій школі.

Я думаю, що з початком нового навчального року в кожній школі будуть проведені батьківські збори, де батьків коротко проінформують про ймовірні нововведення.

– Дякуємо за розмову, В´ячеславе Миколайовичу.

Як бачимо, новацій цьогоріч не бракуватиме. Особливо для учнів початкових класів. І школярам, і батькам і педагогам залишається лише сподіватися, що всі вони принесуть тільки позитивний результат.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!