Підприємствам Волині потрібні водії, швачки та продавці. Про це йшлося 30 серпня під час наради за підсумками роботи професійно-технічних навчальних закладів у 2015–2016 навчальному році.

Начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Людмила Плахотна розповіла, що обласний Центр зайнятості провів опитування 303 підприємств краю. За його результатами, прогнозна потреба становить 11 тисяч працівників, із яких 67 % – це робітничі кадри, а 33 % – фахівці з вищою освітою.

Тобто на одного випускника ВНЗ мало би припадати два випускники профтехучилищ. Проте на Волині ситуація діаметрально протилежна – на одного кваліфікованого робітника припадає двоє випускників вишів. В Україні ситуація ще критичніша: на одного випускника ПТУ – п’ять осіб із вищою освітою.

За результатами опитування, в області найбільш затребувані професії у сфері торгівлі, харчування та транспорту: продавець, водій, слюсар із ремонту автомобілів, швачка, птахівник, зварювальник і кухар. Тож Людмила Плахотна вважає, що це привід переглянути обсяги замовлення та пріоритетність деяких спеціальностей у ПТУ.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!