Український центр оцінювання якості освіти опублікував результати Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2016 році, де Львів отримав перше місце за рівнем знань випускників. До такого висновку дійшли журналісти Тексти.org.ua, проаналізувавши дані центру оцінювання.

Тексти.org.ua вибрали усіх випускників, котрі здали ЗНО на більше ніж 180 балів з трьох предметів одночасно. Загалом, максимально можливий бал 200. Предмети поділили на 3 класичні блоки спеціальностей (гуманітарний, математичний, фізичний). Кількість найкращих учнів показали пропорційно до кількості усіх, хто здавав ЗНО.

«Львів однозначний лідер по кількості випускників з високим ЗНО. За ним Київ. Хоча в гуманітарному блоці столицю обігнали навіть містечка Львівщини. А у інших містах-мільйонниках ситуація ще гірша Харків, Одеса та Дніпро не потрапили у жоден блок», – йдеться у повідомленні.

 

Це не загальний рейтинг ЗНО, а лише вибірка тих, хто набрав високий результат – 180 балів і вище. У рейтингу лідирують ліцеї при вищих навчальних закладах. Головні позиції мають столичні школи – 4 з 10 у «гуманітарному» блоці; 7 з 10 у «математичному»; 6 з 10 у «фізико-математичному».

«Цього року ми по-іншому представили регіональні дані, де можна окремо інтерактивно подивитися, як розподілилися результати ЗНО по всій країні. Крім того, ми вперше вивісили файл, де подали результати по усіх учасниках незалежного оцінювання», – розповілаZAXID.NET заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Ольга Стрелюк.

Дані центру показали, що спеціалізовані школи мають кращі результати ЗНО, аніж звичайні школи, випускники міських шкіл також мають значно вищі бали, аніж випускників сільських шкіл.

Загалом, цього року на участь в ЗНО зареєструвалось майже 268 тисяч випускників. Більше 156 тисяч успішно здали тестування, а ще 75 тисяч чекають додаткової сесії.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!