З початку року на Волині до місцевих скарбниць  сплачено 1,7 мільйона гривень транспортного податку. Цю суму до бюджетів місцевих громад спрямували власники елітних легкових авто, які згідно з законодавчими нормами підлягають оподаткуванню, – повідомляє відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.

Зокрема, Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», передбачено, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо-ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної зарплати , встановленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року.

Методику визначення вартості автомобілів та об’єкт оподаткування в 2016 році змінено. Фізичним особам, котрі володіють елітним транспортом, що підлягає оподаткуванню, фахівці ДФС надіслали до 1 липня відповідні повідомлення – рішення про нараховану суму транспортного податку  – наголошують в  ГУ ДФС у Волинській області.

«Ми дякуємо громадян, котрі володіють вартісними автомобілями, за відповідальний підхід до обв’язку щодо сплати податків.. Варто особливо наголосити, що транспортний податок як складова податку на майно, є одним з джерел наповнення місцевих бюджетів. Оскільки податок сплачується за місцем реєстрації, то податок з елітних авто використовується винятково на потреби громад, де зареєстровані такі транспортні засоби», – зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Відповідно до ст. 267 Податкового кодексу України платниками транспортного податку є фізичні  та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі.

Нагадаємо, що платники транспортного податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації авто декларацію із розбивкою річної суми рівними частками щоквартально. Юридичні особи сплачують транспортний податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!