Політичні та економічні негаразди підштовхують багатьох громадян України до пошуку польського походження, щоб отримати польське громадянство, яке вже відкриває нові економічні можливості, пише Радіо Свобода.

Торік Центральний державний історичний архів України у Львові видав 3 тисячі генеалогічних довідок, більшість яких мала якраз підтвердити польське походження запитувачів, а цього року, прогнозують працівники, буде майже удвічі більше. Чимало громадян намагаються правдами-неправдами доводити своє польське коріння. Динаміка щодо генеалогічних запитів лише зростає.

Лише мізерний відсоток людей шукає своє коріння, щоб дізнатися більше про історію роду. Здебільшого це особи шляхетного роду, польські патріоти, які віддані польській ідеї та своїй батьківщині. Тим часом переважна більшість громадян України діє прагматично – звертається за генеалогічною довідкою в архів, щоб подати документи у польське консульство для отримання «карти поляка», яку почали видавати у 2008 році, а це документ, що підтверджує приналежність особи до польського народу. Це є одним із легальних шляхів виїхати в Європу, адже вона дає полегшення при отриманні візи, можливість безкоштовної освіти в Польщі, отримання медичних послуг, легальне працевлаштування, а також людина отримує знижку на проїзд, дозвіл на постійне проживання у Польщі.

Більше того, з 2 вересня 2016 року запроваджені нові правила для власників “карти поляка”, які дають ще більше преференцій для власника документу: постійне місце проживання в Польщі надається безкоштовно, передбачена щомісячна допомога на кожного члена родини, отримавши спершу карту поляка, через рік – громадянство. А польський паспорт дає право їздити всією Європою. І це стимулювало і ще більше заохочує громадян України виробляти різними шляхами «карту поляка». За неофіційною інформацією (Генеральне консульство Польщі у Львові відмовилось надати Радіо Свобода з цього питання коментар), приблизно півтисячі громадян щодня звертається до консула з проханням щодо «карти поляка».

На інтернет-сайтах можна знайти багато оголошень із пропозицією виготовити паспорт громадянина Румунії, Угорщини, карту поляка, суми вказані дуже різні – від 500 євро і вище. І покупці на такі послуги знаходяться.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!