Нещодавно інтернет видання заговорили про вулицю Луцьку. Йшлося про, так звану, білощебеневу дорогу, що знаходиться між будинками 235 і 253 цієї вулиці. Її облаштували ще в серпні 2015-го року і, згідно рішення Володимир-Волинського міськвиконком від лютого 2016-го року, вартість близько 250 метрів такої дороги потягнула аж на 945 тисяч гривень.

Проте, депутат міської ради Василь Сусік (ця дорога знаходиться на його виборчому окрузі) звернув увагу громадськості на те, що ця дорога в реалі не може вартувати таких грошей і пообіцяв підняти це питання на найближчій сесії міської ради.

Начальник управління ЖКГ і будівництва міськвиконкому Віктор Фіщук поспішив роз’яснити дану ситуацію, зібравши у своєму кабінеті представників місцевих засобів інформації.

– Проектна документація на облаштування дороги між цими будинками була виготовлена у 2015 році, – пояснив Віктор Фіщук. – Відкривши її ми можемо побачити, що ширина проїжджої частини – 6 м, дві обочини – по 2 м. загальна ширина – 10 м. Дорога білощебенева, тому про асфальтування там не йдеться. Згідно кошторису, який додається до того проекту, орієнтовна вартість робіт – 950 тисяч гривень. А якщо бути точнішим, зведений кошторисний розрахунок показує суму 945 тисяч 130 гривень.

Після того як була озвучена ця сума, а рішенням сесії на дану дорогу було передбачено лише 300 тисяч гривень, з підрядною та проектною організаціями були проведені перемовини стосовно коригування кошторисної частини документації. І вже станом на грудень місяць 2015 року був розроблений інший кошторис (попередній був виконаний у серпні) у якому змінусували велику кількість об’ємів та робіт, зменшили ширину проїжджої частини до тих меж, у яких вона є насьогодні.

В декларації про готовність об’єкта до експлуатації, яка зареєстрована в лютому місяці 2016 року, вказана інша вартість робіт – 297 тисяч 115 гривень. Таке зниження вартості сталося через те, що скоригували кошторисну документацію, зменшили об’єми, повикидали лишні роботи, звузили ширину дороги до 3, 5 м. Акти виконаних робіт за грудень 2015 року демонструють, що виконання будівельно-монтажних робіт коштує 280 тисяч 222 гривня. Вартість проектно-кошторисної документації 11 тисяч 663 гривні і вартість технагляду – 5 тисяч 230 гривень. В сумі все це і дає тих 297 з лишнім тисяч гривень. І ні копійки більше.

Проте в рішенні виконкому Володимир-Волинської міської ради від лютого 2016 року сказано (цитуємо):

«Прийняти на баланс та обслуговування КП «Полігон» об’єкт «Капітальний ремонт вулиці Луцької від будинку №235 до будинку №253 у місті Володимирі-Волинському Волинської області» балансовою вартістю 945, 13тисяч гривень». Що це?

– Коли готувалося це рішення взяли до уваги не акт виконаних робіт, а перший кошторис, – пояснює ситуацію Віктор Фіщук. – Відповідно, звідти й сума 945 з лишнім тисяч. Так, визнаємо, що в рішенні помилка і один із депутатів міської ради звернув на це увагу. Підняли документи, знайшли помилку, вибачилися і внесли зміни в рішення виконкому. На сьогодні на сайті є вже рішення з внесеними змінами і там фігурує цифра 290 з лишнім тисяч гривень. Зміни були внесені десь, приблизно, два тижні тому.

Якщо підняти всю документацію, то по всіх документах, що стосуються будівництва дороги фігурує цифра 297 тисяч гривень. А помилка саме в рішенні виконкому про передачу цієї дороги на баланс.

На завершення зустрічі, Віктор Сергійович зазначив, що таких біло щебеневих вулиць у місті є лише дві і в майбутньому їх, скоріше за все, буде заасфальтовано.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!