11 вересня в культурно-мистецькому центрі відбулося відкриття персональної виставки знаної в Україні та за кордоном вишивальниці Віри Оніщук, роботи якої є в колекціях та храмах у Бразилії, США, Італії, Польщі , Німеччині, Росії, Литві. Про це на своїй сторінці в мережі пише Любов Нестерук.

Доктор богослов’я, всесвітньо відомий майстер вишивки Дмитро Блажейовський вважав її своєю найкращою послідовницею, яка в деяких роботах перевершила і його самого і просив не залишати цього ремесла. Отож, основне місце в її творчому доробку посідають ікони, яких вона вишила за своє життя 114 (!). Зараз Віра Миколаївна наполегливо працює над іконостасом, адже залишилося вишити ще три ікони.
Досвідчена мисткиня й сама розробляє сюжети картин. З італійських мережив з’явилася серія „В стилі Ретро”, картини художників: К. Білокур, Т. Шевченка, І Айвазовського, Ван Гога знайшли цікаву інтерпретацію „хрестиком”. А ще – вишитий текст «Заповіту» Тараса Шевченка, молитва за Україну, астрологічний календар і навіть єгипетські піраміди.
У вишивці нитками вона стала справжнім професіоналом і виконує свої роботи не лише хрестиком, але і гладдю та хардангером (скандинавська техніка, що схожа на наші мережки, її ще називають вирізуванням).


Своїми вишиваними рушниками та картиною «Слова Героям» Віра Миколаївна вшанувала пам’ять полеглих на Майдані.
Крім того, вона в’яже гачком, спицями, пише вірші, читає гуморески, яких знає дуже багато і залюбки читала їх присутнім на виставці, має хист до малювання. Вона – світла, щира, добра, привітна, відкрита людина, патріот, адже у своїй творчості відгукується на усі події, якими боліє місто та Україна. «Тільки б був мир у нашій країні!», – не втомлюється повторювати вона, адже болить душа за наших воїнів, у числі яких і чоловік онучки, який вже третій рік служить на передовій.
Присутні не переставали дивуватися нескінченним багатством творчого натхнення поважної жінки, яка до того ж встигає ще й відвідувати заняття в університеті третього віку, глибиною задуму, високою майстерністю робіт.
Теплі й щирі слова про пані Віру говорили директор дитячої художньої школи Адам Михалик, заступник міського голови Лариса Кулікова та начальник відділу культури і туризму Роман Віслобоков, які вручили відомій вишивальниці Почесну грамоту від міського голови, грошову винагороду і квіти, а музичний подарунок – щемливі мелодії під українську бандуру прозвучали у виконанні викладача дитячої музичної школи Наталії Огороднічук та її доньки Наталії.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!