За перше півріччя 2016 року поставки пива з країни-агресора в Україну зросли в 3,3 рази – з 1,86 млн до 6,06 млн дал, незважаючи на введене на початку 2016 року Україною ембарго на ввезення російських товарів.

Про це повідомляє “КоммерсантЪ“.

За даними митної статистики, які опинилися в розпорядженні видання, в першому півріччі 2016 року обсяг експорту пива з Росії виріс в 1,6 раза – з 5,99 млн до 9,71 млн декалітрів. Основним джерелом зростання цього показника стали поставки в Україну. За звітний період вони зросли в 3,3 раза – з 1,86 млн до 6,06 млн декалітрів.

У загальному обсязі російського експорту, Україна зайняла 62,4%.

“Співрозмовник “КоммерсантЪ” пояснив це підписаними в цьому році контрактами з чотирма великими компаніями з ДНР і ЛНР: “Ми доставляємо їм продукцію самовивозом”. За словами менеджера “Липецкпива”, в тих же регіонах присутній також продукція “Очаковскоє” і МПК. Опитані “КоммерсантЪ” міжнародні виробники пива Efes, Carlsberg, Anheuser-Busch InBev і Heineken заявили, що не возять продукцію з Росії на Україну”, – пише видання.

За відомостями директора Центру досліджень федерального і регіональних ринків алкоголю Вадима Дробиза, крім пива на окуповані території Донбасу поставляються й інші російські алкогольні товари, зокрема горілка і вино.

Обсяги поставок російських продуктів в Крим невідомі, оскільки Росія вважає анексуваний півострів своєю територією і не веде по ньому митної статистики

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!