Сільські ради Володимирщини пропонують допомогу Володимиру-Волинському у вирішенні проблем із ділянками для учасників АТО.

Ми вже неодноразово писали, що в місті існує проблема з виділенням земельних ділянок для учасників АТО. Земельних ділянок обмаль, а заяв з кожним днем все більше і більше. Та й про завершення антитерористичної операції мова не ведеться, а відтак учасників бойових дій однозначно  ставатиме більше з кожним днем.

Нагадаємо наразі вже є більше півтисячі заяв від учасників АТО. З усіх заявників лише 150 отримало земельні ділянки. Після чергового засідання сесії міської ради буде роздано ще кілька ділянок. Вони розташовані в районі селища цукрового заводу. Відповідні служби продовжують підшуковувати вільні земельні ділянки учасникам АТО, проте, це не задовольнить потреби усіх адже для цього треба кілька десятків гектарів вільних земель. А їх у Володимирі-Волинському немає.

Нещодавно стало відомо, що свою допомогу у вирішенні цього питання запропонували сільські ради, суміжні з Володимиром-Волинським.

– Як тільки ми почали роздавати земельні ділянки учасникам АТО у Володимирі під житлову забудову, вже було зрозуміло, що на всіх тієї землі не вистачить, – роз’яснює ситуацію заступник міського голови, секретар міської ради Олег Свідерський. – Почали паралельно працювати із Держземагенством (нині Держгеокадастр), із суміжними з містом сільськими радами, аби вони могли надавати землі нашим учасниками АТО. Справа у тому, що Володимир-Волинське відділення Держгеокадастру може надавати земельні ділянки лише сільськогосподарського призначення. Тобто, земельні ділянки для ведення садівництва, а не для житлового будівництва.

Отож, для потреб атошників нещодавно таки знайшли вільну земельну ділянку орієнтовною площею десь біля 50 га.

– Знаходиться вона на території Оваднівської сільської ради. Якщо їхати з Володимира в напрямку Ковеля, то після кільця, трохи далі від дороги, по праву сторону, перед дачним кооперативом «Марс». Туди можна дістатися грунтовою дорогою, – пояснює секретар міської ради.

Звідки ж узялася ця земельна ділянка? Як пояснив нам заступник міського голови, у 1993 році створювався садівничий кооператив «Захисник». Земельні (дачні) ділянки цього кооперативу планували надавати в користування колишнім військовослужбовцям. Цей кооператив пройшов певні етапи реєстрації, проте до кінця цю справу так і не довели. Нині триває відновлення усіх необхідних документів цього садівничого кооперативу, але вже погоджено як з сільською радою так і з представниками Держгеокадастру, що дані земельні ділянки будуть розприділятися між учасниками АТО , в тому числі мешканців міста Володимира-Волинського та села Овадне.

Як пояснив Олег Миколайович, на цих земельних ділянках можна буде отримати до 12 соток для ведення садівництва, можна навіть звести там так званий садовий (дачний) будиночок.

– Існує також домовленість із  садівничим кооперативом «П҆ятиднівський», – продовжує Олег Миколайович. – Він знаходиться в устилузькому напрямку, за поворотом на село Ворчин. Там теж готові приймати нових членів садівничого кооперативу. Усі бажаючі (навіть, якщо вони не учасники АТО) отримати земельну ділянку для ведення садівництва можуть написати заяву на вступ до цього садівничого товариства. Детальніше про це може розповісти голова цього кооперативу Микола Шарапов (тел. 2-40-34).

Слід зазначити, що дістатися до цих територій не так уже й важко, вони розташовані приблизно на однаковій відстані від самого міста.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!