Прожитковий мінімум і мінімальна зарплата в Україні до 1 грудня 2017 року зростуть на 162 грн – до 1 762 грн, повідомив під час представлення проекту бюджету на 2017 рік прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Як ви бачите, на 1 грудня 2016 року ми матимемо мінімальну зарплату і прожитковий мінімум на рівні 1 600 грн і, відповідно, на 1 грудня 2017 року – 1 762 грн», – сказав Гройсман.

Також прем’єр повідомив, що у разі перевищення запланованих надходжень до бюджету, підвищення соціальних стандартів може бути більше від запланованого.

«Але якщо ми будемо бачити, що є більше можливостей для збільшення цих соціальних стандартів, ми із задоволенням зробимо ще один крок, щоб передати більше грошей людям», – пояснив Гройсман.

У 2017 році Кабмін має намір зрівняти мінімальну зарплату з показником прожиткового мінімуму.

В Україні з 1 грудня 2016 року, як і прописано в законі про державний бюджет на 2016 року, будуть на 10% підвищені соціальні стандарти, а саме – заробітні плати і пенсії. Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум для працездатного населення в Україні з 1 травня збільшилися до 1 тис. 450 грн (з 1 378 тис. грн), мінімальна пенсія становила 1 тис. 130 грн., як було передбачено у законі про державний бюджет на 2016 рік. У цілому соціальні стандарти зросли на 6%.

На думку лідера Громадського руху «Рідна країна» Миколи Томенка, у справі з підготовкою Державного бюджету на 2017 рік уряд Гройсмана демонструє найгірші традиції попередніх урядів Азарова та Яценюка, таким чином підтвердивши, що це – черговий «уряд двієчників» та зовнішнього управління.

Він нагадав, що згідно зі ст. 96 Конституції України, Кабінет Міністрів не пізніше 15 вересня кожного року подає до Верховної Ради України проект закону про Державний бюджет України на наступний рік. Разом із проектом закону подається доповідь про хід виконання Державного бюджету України поточного року.

«Отож, уряд Гройсмана до останньої хвилини тягнув з формуванням бюджету на наступний рік. Очевидно, що цей бюджет буде, м’яко кажучи, не зовсім в інтересах української економіки, зважаючи на те, що щойно з’явилося рішення МВФ про погодження третього траншу допомоги Україні, на що так очікувала українська влада, і, традиційно, ми не знаємо зобов’язань нашої країни за цей транш МВФ», – зауважив М. Томенко.

Натомість було би правильним нарешті зламати цю традицію «уряду двієчників» і заздалегідь до бюджетного процесу долучати представників місцевого самоврядування, експертів та фахівців. «Щоб головний фінансовий документ країни, за яким вона житиме весь наступний рік, був написаний не «на коліні», в інтересах МВФ та бізнесу депутатів, які за нього голосуватимуть, а був бюджетом, який би підтримувався суспільством та слугував інтересам української економіки», – переконаний М. Томенко.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!