Як ми вже згадували раніше, на черговій сесії Володимир-Волинської міської ради депутати для поіменного голосування вже користувалися системою «Голос». У скільки вона обійшлася міській казні, як її «приборкували» народні обранці та інші нюанси її роботи, – в подальшій нашій розмові із заступником міського голови, секретарем міської ради Олегом Свідерським.

З лютого цього року набрали чинності зміни до Закону про місцеве самоврядування, однією з вимог якого було поіменне голосування депутатів місцевих рад. Ще з початку року в міській ради почали мізкувати над тим, як же ж будуть втілювати ці вимоги нового закону.

– Варіантів було два: голосувати поіменно (оголошується прізвище депутата,  він в свою чергу озвучує як голосує: «за», «проти», «утримався», «не голосую»), або ж скористатися сучасними системами поіменного електронного голосування, – пояснює Олег Миколайович. – Коли думали над тим, яку ж систему обрати, десь вісім пропозицій надійшло на адресу Володимир-Волинської міської ради, ще кілька ми знайшли самі в Інтернеті. Серед усіх цих пропозицій зупинили вибір на системах «Віче» (досконало випробувана більшістю обласних рад України) та «Голос». Стосовно «Віче», то влаштовувало все окрім ціни. Її вартість з усім необхідним супутнім обладнанням склала більше 500 тисяч гривень. Для нашої міської ради це занадто великі кошти і ми змушені були відмовитися від цієї пропозиції на користь більш дешевшої, – системи «Голос». Хочу додати, що все це робилося за попередньою згодою депутатів. Ми збирали самих депутатів, керівників фракцій, фахівців та розробників, які, власне, презентували роботу цих систем голосування. Відмінність між цими двома системами голосування у тому, що використовуючи «Голос» депутати голосують на електронних носіях – планшетах. Там же ж вони й переглядають порядок денний та проекти рішень, які виносяться на голосування, записуються на виступ. Також вносяться всі дані про розробників рішення, необхідні правки в проект рішення. Саме основне це те, що система, одразу після голосування, дозволяє роздруковувати протокол поіменного голосування, також забезпечує захист інформації, яка акумулюється на системному сервері.

Секретар міської ради розповів, що після презентації «Голосу» її розробниками і врахування доступної вартості (близько 200 тисяч гривень), спільно з депутатським корпусом було прийнято рішення закупити цю систему голосування.

Що стосується планшетів, що входять до цієї системи і стосовно яких уже лунали зауваження на нещодавній сесії міської ради, то Олег Миколайович зазначив, що планшети обрали за порадою фахівців   – не ідеальні, але їх достатньо для роботи в цій системі.

– Голосування на нещодавньому засіданні сесії це й підтвердило, – пояснив Олег Миколайович. – Це нормальні планшети. Ціна одного – 2300 грн. Вони не є самі дешеві, але й не є дороговартісні. Нині думаємо над тим як дати депутатам можливість користуватися цими планшетами у міжсесійний період.

Ми поцікавилися, чи з впровадженням нової системи голосування зникнуть зі столів депутатів цілі стоси паперів (питання порядку денного, проекти рішень…), адже на їхній друк теж йде чимало коштів із міського бюджету.

– Папери, ще принаймні кілька сесійних засідань, залишаться на столах депутатів, – пояснив нам Олег Миколайович. – Я ще не до кінця впевнений що так одразу всі депутати навчаться вправно користуватися усіма можливостями цієї системи. Будемо скорочувати кількість друкованої документації поступово. Тим депутатам, хто добре освоїв як слід працювати у новій системі, не будемо роздруковувати документацію. Чесно кажучи, я навіть не очікував, що депутати так ладно «спрацюються» з цією системою уже з першого засідання. Ну, були невеличкі проблеми спочатку, але ж швидко всі все зрозуміли і…робота пішла.

Нещодавнє засідання сесії показало, що місцеві депутати навіть і без попередніх репетицій, зуміли таки (хоч і з третьої спроби) «приборкати» нову систему електронного голосування. Як працюватимуть, як система так і депутати, в подальшому, – покаже час.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!