Для реалізації проекту «Школа підтримки культури і туризму» Володимир-Волинський міськрайонний центр зайнятості спільно з педагогічним коледжем імені А.Ю.Кримського організував майстер – клас по виготовленню оберегів для дому.

Його проводили студенти 4 курсу групи «Образотворче мистецтво» Ольга Ничипорук, Олександр Панасюк та викладачі Ольга Вітрук і Олена Клюд.

Традиція створювати обереги сягає сивої давнини, вони вважаються необхідними у кожній оселі. Існує ряд неписаних правил по їх створенню : робити їх найкраще власноруч або ж отримувати у подарунок від людини, якій довіряєш , купувати також тільки у того , хто сподобався. Знову ж таки не буває двох однакових оберегів – кожен елемент символізує певні побажання і має конкретне значення. Тому створюючи оберіг господиня дому – берегиня компонує складові за бажанням. Наприклад зерна пшениці означають достаток, багатство, горох – добробут , ситість, кукурудза – здорових діток. Насіння соняшника символізує життєрадісність , часник оберігає від злих сил та недоброго ока , лавровий лист захищає від блискавиці та сварок у сім’ї .

Ось такі премудрості засвоювали та використовували для створення оберегів володимирчани, що перебувають на обліку Володимир-Волинського міськрайонного центру зайнятості, яких цікавлять практичні навики у сфері народних промислів.

Слід відзначити просто незвичайну психологічну атмосферу – комфорт, довіра, оптимізм . Досягти її вдалося завдяки професійній майстерності та душевній теплоті наставників майстер -класу. Кожна з учасниць на закінчення заходу не тільки засвоїла практичні навики але й створила унікальний оберіг для своєї оселі.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!