Традиційно восени багато людей зважуються на непростий крок і змінюють місце роботи. У «Володимир Медіа» проаналізували ринок праці і дізналися у кадровиків, на які професії варто звернути увагу претендентам цієї осені та куди краще влаштуватися на роботу восени.

З приходом осені багато українців почали підшукувати собі нову роботу, а студенти з новим навчальним роком — можливість побудувати кар’єру або просто підзаробити.

ДЛЯ СТУДЕНТІВ. Так, за даними порталу rabota.ua найбільше затребувані фахівці і одночасно найменше конкуренції у сфері продажу: 31% вакансій для студентів проти 10% резюме фахівців-початківців. При цьому середня зарплата по країні, наприклад, у менеджера по роботі з клієнтами — 6,6 тис. грн. Також без досвіду роботи легко буде влаштуватися на виробництво — 11% вакансій і всього 2% резюме. Початківцям інженерам і технологам готові платити в середньому від 6 тис. грн. А ось неабияк постаратися доведеться молоді, що бажає реалізувати себе в IT-сфері — всього 4% пропозицій і 12% резюме. Це і не дивно, адже починаючому IT-працівнику готові платити в середньому від 8,7 тис. грн на місяць з подальшим підвищенням. Також важко влаштуватися на маркетинг і рекламу зі стартовою зарплатою від 5,2 тис. грн і в сферу фінансів.

Тим часом для тих, хто поки не замислюється над блискучою кар’єрою і просто шукає можливість підробити, підійде робота продавцем у торговому центрі за 5 тис. грн/міс, а також водієм або кур’єром за ті ж гроші. Тим, хто не боїться фізичної праці, можна спробувати себе в якості персоналу по прибиранню будинку — в місяць можна заробити 6-7 тис. грн. «За ці ж гроші можна влаштуватися в Call-центр і працювати позмінно, вранці або ввечері (зарплата — 6-7 тис. грн). Завжди можна брати роботу віддалено — телефонувати, опитування, переклади. Але сама студентська робота — промоутер. Приміром, дегустатору пельменів або сирного сомельє готові платити 25 грн/год, а моделі на виставці — 700 грн за два дні роботи. Кур’єру пропонують 35 грн за виїзд або 1,5 тис. за 3 години роботи щодня, — розповідає HR-експерт Тетяна Пашкіна. — Але найкращим варіантом для студента, на мій погляд, є стажування — перший час за це не платять, але якщо себе добре проявити, можна опинитися в команді лідерів ринку».

З ДОСВІДОМ І ЗА КОРДОН. Серед дорослих шукачів традиційно бум на ринку праці теж відбувається восени. «Із закінченням курортного сезону на спад йдуть пропозиції в сфері готельно-ресторанного бізнесу, а кадри повертаються в Київ, Харків. Зате більш активний рух починає відбуватися навколо виробничих вакансій і роботи у сфері продажів», — говорить Пашкіна. Так, технологу на виробництві готові платити по 15 тис. грн, швеї — 8-15 тис., друкареві — 10 тис., сервіс-інженер кави-машин — 7,5 тис. грн, а художньому коваля — 12 тис. грн. Що стосується продажу, то тут все залежить від регіону: у столиці це зарплата в 7-8 тис. грн (приміром, бариста на кава-машині отримує 6 тис. грн ), а в невеликих містах — 2-4 тис. грн (продавець у книгарні — 2,5 тис. грн).

З’являються і вакансії за кордоном. Наприклад, можна поїхати в Китай виконувати роль русалки під водою за 25 тис. грн, або в Ізраїль — в якості прикладного математика для роботи з роботами, або в Варшаву — водити міський автобус за 26 тис. грн.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!