Громадські активісти закликають місцеві ради на Волині підтримати звернення до Генпрокурора Юрія Луценка із вимогою звільнити головного військового прокурора Анатолія Матіоса через незакриття кримінальних проваджень проти бійців 51-ої бригади та ігнорування інших порушень із боку генералів.

Про це вони оголосили під час прес-конференції у середу, 21 вересня.

“Наша ініціатива: закликати депутатів всіх рад, сільських, селищних, обласних звернутися до Луценка, щоб він звільнив прокурора Матіоса. Досі немає результатів розслідування катастрофи літака ІЛ-76, невдалих військових операцій в Іловайську, Амвросіївці, Дебальцево, не покарано причетних до нищення армії та розкрадання в Міноборони, контрабанди в зоні АТО та багато інших”, – пояснює Олег Бондарук.

Хоча він є членом виконкому Луцької міської ради від “Громадського руху “Народний Контроль”, Бондарук переконує, що він та лідер руху на Волині Павло Данильчук не виступали на прес-конференції як політики.

Також вони запросили бійців 51-ої бригади, проти яких досі в судах розглядаються справи, повідомляє Волинське Агенство Розслідувань.

“Перше наше сподівання: все (кримінальні провадження, – ред.) завершиться за тиждень. Але затягнулося більше, як на два роки. Ніхто не сподівався що з нами так поведуться. Ми не визнаємо своєї вини і не вважаємо винними у цій ситуації. Тому ми звертаємося до громади: ми вас підтримали, просимо підтримати нас в цій ситуації. Ми не звикли так просити, просити просто незручно, але зі зброєю воювати не підеш ж із чиновниками”, – розповів боєць Михайло Левчук.

Представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО та колишній боєць батальйону “Айдар” Андрій Омельчук відзначив, що “прокуратура в жодній справі не міняє свою позицію, ідуть затягування цих судових процесів”. Тому він також, як громадянин підтримав звернення до Луценка щодо звільнення Матіоса.

А Павло Данильчук нагадав, що вже зареєстрував для розгляду на сесії Луцької міської ради проект рішення щодо підтримки звернення.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!