Європарламент тиснутиме на Брюссель, аби ЄС продовжував надавати Києву фінансову підтримку. З такою заявою виступив у Києві голова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Андрей Пленкович.

У структурах ЄС Європарламент виступає потужним адвокатом України в питанні отримання безвізового режиму і може проголосувати за резолюцію щодо візової лібералізації вже у жовтні. Про це в середу, 21 вересня, під час брифінгу в Києві, де завершилося чергове засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, повідомив його співголова Андрей Пленкович.

За його словами, 26 вересня комітет з громадянських свобод, судочинства та внутрішніх справ ЄП ухвалить доповідь щодо візової лібералізації з Україною. “Я сподіваюся, після цього вона буде швидко подана на розгляд євродепутатів, і ми зможемо проголосувати за неї вже в жовтні”, – сказав Пленкович. Він наголосив, що завдяки скасуванню віз європейська перспектива стане для українців “матеріальним і відчутним результатом”.

Імплементація угоди про асоціацію – це головне завдання комітету Асоціації Європарламенту Україна-ЄС. Хоча результати нідерландського референдуму зробили долю ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС невизначеною. Як сказав у розмові з DW Андрей Пленкович, в Європарламенті сподіваються, що уряд Нідерландів запропонує своє рішення цій проблемі, “яке дасть юридичні важелі для того, щоб угода вступила в дію”. Він також наголосив, що результати нідерландського референдуму жодним чином не впливають на долю візової лібералізації між Україною та ЄС.

Євродепутати також нагадали українським колегам, що хочуть побачити втіленими у життя рекомендації місії Європарламенту щодо реформування Верховної Ради. Комісію з напрацювання таких рекомендацій очолював екс-президент Європейського парламенту Пат Кокс. На переконання Пленковича, втілення запропонованих перетворень допоможе перетворити український парламент на “справжній орган народного волевиявлення європейського зразка”.

Джерело: Made for minds

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!