Цього року напередодні Дня людей похилого віку, який традиційно відзначається 1 жовтня, представникам засобів масової інформації надали можливість побачити роботу підрозділів (управління соціального захисту населення, територіальний центр соціального обслуговування та стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування), які вцілому формують систему соціального захисту у Володимирі-Волинському, і в першу чергу надають допомогу людям похилого віку. 

Коротко розповів про роботу  управління соціального захисту населення – начальник управління соціального захисту населення при виконавчому комітеті Володимир-Волинської міської ради Микола Матусевич. Зокрема він зазначив, що людям похилого віку (відповідно до статусу) надаються пільги, субсидії, вони забезпечені санаторно-курортним лікуванням, їм відшкудовуються кошти за зубопротезування. Слід зазначити, що на черзі на санатарно-курортне лікування стоїть близько трьохсот чоловік. У 2016 році лише 20 людей отримали змогу покращити своє здоров’я у санаторії «Лісова пісня», «Батьківщина» та«Перемога», – про це повідомила присутніх  Лідія Росоловська, начальник відділу допомог.

Наступна наша зупинка була у територіальному центрі, який створений міською раду для надання соціальних послуг інвалідам та пенсіонерам, що потребують постійної сторонньої допомоги.

Як зазначила Галина Борис – директор територіального центру соціального обслуговування під її керівництвом знаходяться три структурних підрозділи. Один із них – це відділення допомоги  яке обслуговує більше 270 осіб на дому, із них біля 25 – на платній основі. Всього, цим громадянам надає свої послуги двадцять сім соціальних робітників.

Також, у територіальному центрі, громадяни похилого віку, можуть отримати безкоштовні перукарські послуги, відвідувати різноманітні гуртки за інтересами та стати слухачем університету третього віку, який функціонує вже шостий рік.

До речі, 1 жовтня в університеті третього віку відбудеться відкриття факультету журналістики. А загалом у цьому університеті функціонує факультет «Основ медичних знань», «Основ інформатики та комп’ютерних технологій», «Іноземних мов» (напрямок польська мова), «Мистецький» (напрямок арт-майстер), «Основ здорового способу життя» та факультет «Історичного краєзнавства».

Фінансування територіального центру здійснюється з міського бюджету.

Територіальний центр соціального обслуговування запрошує на роботу робітників комплексного обслуговування населення.

І фінальна зупинка була у стаціонарному відділенні  для постійного проживання одиноких громадян, яке розраховане на п’ятнадцять ліжко-мість. На сьогодні відділення повністю заповнене. Наймолодшому його  мешканцю 45 років, а найстаршому – 91 рік.

Уже четвертий рік поспіль відділення приводять до ладу, адже ще у 2013 році воно було одне з найгірших у Волинській області. З часом у будівлі замінили вікна, перекрили дах та завершили капітальний ремонт та провели реконструкцію приміщення. А ще цього року вдалося вирішити питання водопостачання, адже ржава вода  від найближчого водогону не задовольняла як  працівників так і мешканців відділення. До кінця 2016 року планують привести до належного стану всю прилеглу територію .

Серед персоналу цього стаціонарного відділення налічується один лікар, дві медичних сестри, п’ять осіб молодшого медичного персоналу, два повара та оператор газового котла.

Разом із представниками засобів масової інформації сьогодні подорожували та ділилися корисною інформацією – заступник міського голови, секретар міської ради Олег Свідерський та голова молодіжної ради, депутат міської ради Максим Клим’юк.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!