Цієї осені ціни у магазинах знову не порадують українців. Гречка подешевшає, а овочі, м’ясо і молоко навпаки різко подорожчають. Про це Politeka розповів Генеральний директор і засновник Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“Ціни на продукти, за деяким винятком, будуть лише збільшуватися. Соціальні продукти до кінця року подорожчають у середньому до 10%. Лідери зростання – овочі, далі – молочна продукція і м’ясо. Найменше дорожчатиме хліб, борошно і макарони”, – сказав Дорошенко.

І це ще далеко не всі прогнози. До кінця року “борщовий набір” подорожчає на 15%, ціни на телятину і свинину підскочать на 7-8%, курятина подорожчає на 4%. Ціни на рис і соняшникову олію цієї осені злетять на 5-6%.

Практично не подорожчає цукор (2-3%), ціна на яйця може як піднятися, так і впасти на 2-3%. Основу раціону українців, судячи з усього, складе гречка. Адже тільки цей продукт точно подешевшає. За словами Дорошенка, до кінця року ціна крупи знизиться до 20 гривень.

“Хліб подорожчає несуттєво, на 3% до кінця року. Підстав для різкого його подорожчання немає. Держава чітко відстежує ціни на недорогі сорти хліба і вестиме переговори з виробниками, щоб ціни значно не підвищувалися”, – розповів експерт.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!