Рівень знань, отриманих у сільських школах значно відстає від міських. Про це свідчать цьогорічні результати ЗНО, оприлюднені Українським центром оцінювання якості освіти.

Учні сільських навчальних закладів у двох третинах випадків склали тести з усіх предметів на початковому та середньому рівні (1-6 із 12) балів, у той час як більш ніж половина учнів міських шкіл із завданнями справилися на значно вищому рівні (7-12 балів). Відповідно до цих показників дітям із сіл вступити до вищих навчальних закладів  було важче.

Чи не по тій причині батьки забирають своїх чад із села та відправляють на навчання до міста?

За статистикою управління освіти Володимир-Волинського міськвиконкому усього з сільської місцевості у школах міста навчається (370!) школярів. Із них найбільша кількість здобуває освіту у першій одинадцятирічці: 151 дітей із Заріччя, 2- з Льотниче, 1 – з П’ятидень, 38 – з Федорівки, 1 – із села Зимне, 1 – з Новосілок та 1 – з Шистова.

У ЗОШ №2 навчається тринадцять зарічанців, 9 льотничанців, 1дитина з П’ятидень, 2 – з Федорівки, 2 – з Володимирівки, 1 – з Островка.

НВК «ЗОШ №3-ліцей» прийняв у себе одного школяра з Заріччя, 24 – з Льотниче, 5 – з Федорівки, 1 – з Володимирівки, 2 – з Островка, 3 – з Устилуга, 1 – з Охнівки, 2 – з Овадне, 1 – із села Зимне.

Гімназію ім. О. Цинкаловського відвідує 10 зарічанців, 12 льотничанців, 1 учень з Володимирівки, 7 – з Островка, 1 – із села Зимне, 3 – з Хрипалич, 1 – з Амбукова, 2 – з Березович, 1 – з Лісок, 1 – з Новосілок, 3 – з Хобултови, 1 – з Красностава та 1 – з Жовтневого.

У ЗОШ №5 ім. Кориневського навчається 6 школярів з села Льотниче, 1 – з Вощатина, 37 – з Володимирівки, 5 – з Островка, 1 – з Охнівки, 4 – із села Зимне, 1 – з Новосілок, 1- з Хобултови та 7 – з Фалемич.

Якщо так піде і далі, то в районі доведеться закривати не лише малокомплектні школи…

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!