Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман прокоментував вітчизняну медицину, закликавши до кардинальних змін у цій системі.

«Не треба винаходити велосипед, його винайдено в усіх країнах світу. Подивіться, як живуть люди, а у нас − не встиг вийти на пенсію, як уже помер. Це велика проблема і виклик для всіх нас», − цитує Інтерфакс-Україна Гройсмана.
За його словами, чи не в першу чергу необхідно формувати інститут сімейного лікаря як первинного рівня медичної допомоги. Крім того, як зауважив очільник уряду, на міському рівні формуватимуть вторинний рівень меддопомоги, складніший, а на обласному рівні − ще більш складну та спеціалізовану третинну меддопомогу.
«Третій рівень − спеціалізована медична допомога з високим рівнем складності, певною унікальністю. Це означає, що третій рівень − обласні лікарні, які мають отримувати більш якісне обладнання. Обласна лікарня не виконуватиме рядових втручань», − пояснив Прем’єр.
«Якщо йдеться про надскладні − втручання це четвертий рівень, столичні лікарні, лікарні системи АМН України, де є відповідне обладнання і фахівці, які виконують надскладні маніпуляції, наприклад трансплантацію органів», − зазначив високопосадовець.
Крім того, як він підкреслив, Україну чекають серйозні зміни системи фінансування галузі охорони здоров’я.
«На сьогодні гроші інвестують у стіни лікувальних закладів, у ліжкомісця. А ми хочемо інвестувати в конкретну людину, в конкретну медпослугу, щоб була конкуренція між медзакладами. Гідну зарплату ми зможемо в такому варіанті забезпечити», − пообіцяв Гройсман.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!