У Любліні засудили трьох поляків до кількох місяців громадських робіт за вивішування антиукраїнського банера на місцевому стадіоні. Чоловіки змушені також сплатити по 200 злотих (приблизно по 46 євро) до «Фонду допомоги скривдженим особам». Суд однозначно вирішив, що обвинувачені закликали до ворожнечі на національному ґрунті, пише polradio.pl. 

Нагадаємо, у травні 2015 року на трибунах стадіону «Арена Люблін» повісили два антиукраїнські транспаранти – польською та українською мовами. Банери розмістили під час матчу з реґбі між збірними Польщі та України.

Встановити осіб, котрі вивісили банер польською мовою, досі не вдалося. Однак у випадку плакату українською мовою – зловмисників зафіксували камери спостереження. Так, був напис: «Львів повернемо, бандерівців вб’ємо».

У суді адвокат обвинувачених наполягав, що чоловіки не розпалювали ворожнечу на національному ґрунті, а лиш підтримували пам’ять про «польськість» Львова і тому на банері саме такий, а не інший напис. Суддя з таким поясненням не погодився.

Суддя зазначив що зміст напису говорить про те, що мова йде не про минуле, а про майбутнє. Отже, суд вирішив, що банер сприяв розпалюванню ворожнечі на національному ґрунті.   Обвинуваченим заборонили також відвідувати матчі, що відбуватимуться на «Арені Люблін» між збірними Польщі та України.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!