Члени освітньої комісії підтримали продовження контрактів з керівниками обласних навчальних закладів.
Відповідне рішення депутати прийняли під час засідання постійної комісії облради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму вчора, 30 вересня, повідомляють “Волинські новини”.

У проекті рішення пропонувалося продовжити контракти одним керівникам на рік, а іншим – на півроку.

Гудим Богдан Ярославович – директор Володимир-Волинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів, продовжити контракт до 01.10.2019 року.

Вірковський Валентин Петрович – директор Володимир-Волинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів, продовжити до 01.10.2017 року.

Савельев Микола Григорович – директор Вищого комунального закладу «Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського», продовжити до 01.10.2017 року.

На питання, чому одним керівникам продовжують термін на рік, а іншим на півроку, начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності Мирослава Якимчук пояснила, що в області працює тимчасова контрольна комісія щодо роботи обласних комунальних закладів і вона не відвідала усіх закладів.

Під час обговорення проекту рішення з’ясувалося, що обласна рада і облдержадміністрація не досягли єдності в цьому питанні.

«Ми хочемо знайти оптимальне рішення і моделі роботи закладів, які є в комунальній власності. Усе залежить від категорії дітей, фінансового ресурсу, потреб установ. Треба час, щоб комісія попрацювала», – зазначив депутат Олександр Курилюк. Натомість заступник голови ОДА Світлана Мишковець заявила, що така ситуація заважає повноцінно працювати керівникам.

«Ці комунальні заклади перебувають в оперативному підпорядкуванні ОДА. Так, створена комісія, яка б мала поїхати, але це вже не перший перенос призначень директорів. Це неетично. Діяльність цієї комісії має висвітлюватися, виноситися на громадське обговорення. На сьогодні ми не бачимо висновків по тих закладах, де вже працювала комісія. Які є зауваження до роботи того чи іншого керівника? Не є так багато закладів, де прийшов час призначати керівників і працювати на повну силу. Чому одному на рік, іншим – на півроку. Треба, щоб навчальні заклади працювали на повну силу», – вважає вона.

Натомість голова комісії Петро Савчук відповів: облдержадміністрація не напрацювала з облрадою єдиної пропозиції. Тож, комісія розглядає поданий варіант.

Очільниця обласного управління освіти Людмила Плахотна все-таки доводила думку про те, що обласна рада має, не ознайомившись з роботою закладів, продовжити контракти, і назвала ці дії «шантажем».

«У кодексі законів про працю не передбачено продовження контракту на півроку. Є на рік, на 3, на 5. Якщо немає претензій після першого року, то продовжується контракт на 3 роки, потім на 5. З січня люди тримаються на короткому повідку, бо їм не дають можливості планувати свою роботу. Як вони можуть складати бюджет на наступний рік, якщо вони призначені до березня. Це шантаж, інакше, це не назвати», – вважає вона.

Та представникам ОДА відповів голова тимчасової контрольної комісії депутат Вячеслав Рубльов, зауваживши: до складу комісії входять представник усіх фракцій, у тому числі й соратники голови облдержадміністрації. Тож очільник ОДА чудово знає про проблеми, які виявляють в комунальних закладах. А заяви, що продовження контрактів менш як на рік заважає керівникам працювати, він вважає надуманими.

«Людина, якщо хоче працювати, вона працює так, що всі депутати одностайні. Але «сліпого» погодження не буде. Ми сьогодні пробуємо оцінити людей. Є люди, які оцінені, є ще до кого приїдуть. Але хто хоче працювати – йому нічого не заважає. А хто не має бажання робити – шукатиме мільйони причин, щоб цього не робити. Робота тимчасової контрольної комісії має закритий характер, ми кажемо, які недоліки варто усунути, і керівники це роблять. Я думаю, що ми нікого не образили», – пояснив він.

Урешті, депутати підтримали запропонований проект рішення.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!