У Володимир-Волинському відділі поліції нагадують, що з 1 по 31 жовтня на території Волинської області проводитиметься місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових речовин.

Мета заходу – протидія незаконному розповсюдженню зброї та вибухівки,профілактика злочинів, пов’язаних із їх використанням.

Правоохоронці наголошують: за порушення законодавства в сфері обігу зброїпередбачена адміністративна й кримінальна відповідальність. Стаття 263Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовимиприпасами та вибуховими речовинами) передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність (ст. 190 Кодексу Українипро адміністративні правопорушення).

pm590image001

Кримінальна відповідальність настає й у разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів тощо) – ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Якщо ви маєте незареєстровану вогнепальну зброю, слід звернутися з відповідною заявою в поліцію. Працівники дозвільної системи нададуть вамкваліфіковану консультацію, а також у випадку необхідності допоможутьлегалізувати її.

Пам’ятайте: осіб, котрі добровільно здадуть незареєстровану зброю, звільняють від кримінальної та адміністративної відповідальності.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!