Уже за місяць в Україні прогнозують небувалу раніше епідемію грипу, щеплень від якої поки не має. У зоні ризику – літні люди та діти, а також громадяни, які мають низький імунітет та схильність до респіраторних захворювань.

Про це повідомила завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко.

Вона наголосила, що через кілька місяців в Україні може з’явитися відносно новий штам грипу. Перша хвиля грипу очікується в грудні, це буде вірус — А/Гонконг (H3N2).

“Він не новий за своїми антигенними характеристиками. Тобто що це означає для населення? Це означає, що імунітету до нього, саме до цього штаму у населення немає. Тому дуже важливо, щоб ті люди, які належать до груп ризику, а це люди старші 65 років, люди з хронічною патологією, діти від 6 місяців до 5 років, школярі — це саме ті особи, яким небезпечно захворіти на грип, вони потребують щеплень протигрипозної вакцини саме для того, щоб не захворіти”, – повідомила Мірошниченко для видання “Голос столиці”.

За її словами, для того, щоби призупинити рівень захворюваності, потрібно щепити не менше 70% населення, а на сьогодні ніхто не ставить собі таке завдання.

Повідомляється, що вірус А/Гонконг, який виділено вперше в 2014 році, здатен викликати ускладнення, а саме -пневмонії, бронхіти, також може загострювати такі хвороби як бронхіальну астму, серцево-судинні хвороби.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!