За підсумками дев’яти місяців 2016 року місцеві скарбниці Волині отримали більше 18,5 мільйона гривень податку на нерухоме майно. Це в 2,5 рази більше проти аналогічного періоду минулого року.

Про це повідомляє ГУ ДФС у Волинській області.

«Отож, місцеве самоврядування отримало досить вагомий фінансовий ресурс від оподаткування елітного майна. Власне це той ресурс, надходження якого будуть стабільними в майбутньому фінансовому році. Варто нагадати, що в європейських країнах саме оподаткування нерухомості – серед основних джерел наповнення місцевих бюджетів», – зазначає перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Посадовець також нагадав, що ставки податку на нерухомість за 2015 рік встановлені органами місцевого самоврядування. По нежитловій нерухомості вона становить до 1% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року, житловій – до 2%.

Сплачена сума податку зараховується до місцевого бюджету за місцем знаходження об’єктів нерухомості.
Якщо у платника податку є декілька об’єктів, які знаходяться в різних регіонах, в алгоритмі при розрахунку податку враховується кожне рішення органу місцевого самоврядування, де знаходиться об’єкт оподаткування.

Тобто ставка податку, пільга, надана на кожний об’єкт щодо зменшення бази оподаткування, і при розрахунку дана сума зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням об’єкта.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!