Цьогорічне професійне свято — День працівника лісу — волиняни ознаменували господарськими презентами: на Маневиччині урочисто відкрили оновлене після руйнування вогнем лісництво та дві лісові автомобільні дороги. Повідомляє Урядовий Кур’єр.

Взимку 2014 року контору Колківського лісництва державного підприємства «Колківське лісове господарство» зруйнувала пожежа. Тож лісівники вирішили будь-що  відбудувати місце для роботи колективу. Зрештою, днями таки перерізали символічну стрічку перед порогом нової адмінбудівлі з круглого бруса. Приміщення контори, які ще пахнуть деревом, просторі та комфортні для роботи.

«Це вже друге лісництво, зруйноване вогнем, відкриття якого підтягуємо до Дня працівника лісу. Перше — в 2015 році у Володимирі-Волинському, воно згоріло  2009-го. А друге — тут, у Колках», — розповів начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко.

Оглянути об’єкти приїхав і голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик. Перед порогом оновленої контори він зазначив, що немає у краї потужнішої галузі, ніж лісова, й подякував за це її представникам. Урочистості завершили освяченням приміщення нової адмінбудівлі.

Утім, ножиці для перерізування символічних стрічок не довелося ховати далеко. Адже лісівники мали відкрити ще дві автомобільні дороги в маневицьких лісах. Шляхові артерії з’явилися у Лишнівському лісництві Городоцького лісового господарства (протяжність — сім кілометрів) та у Карасинському лісництві Маневицького лісового господарства (протяжність — майже шість кілометрів).

Особливе значення для волинян має дорога, яку відкрили у Карасинському лісництві. Вона з’єднала п’ять сіл із трьох районів — Любешівського, Камінь-Каширського та Маневицького. Тож значною мірою зніме навантаження із сільських шляхів.

«Цю дорогу я пам’ятаю ще 14 років тому, я тут починав працювати. Проїхати можна було тільки трактором, а запаси стиглої деревини тут колосальні. Тут 20 тисяч гектарів масиву лісу», — розповів Олександр Кватирко. Секретом про дорогу у Карасинському лісництві поділився й очільник Волині Володимир Гунчик. Він розповів, що перед відкриттям майже шестикілометровий шлях пройшов бойове хрещення танками  під час військових навчань.

«Техніки було дуже багато, через Волинь пройшла майже дивізія. Тож гадаю, що ця дорога буде довго служити людям», –— сказав посадовець.

До слова, волинські лісівники взяли собі за мету щорічно  за умов  заготівлі 10 тисяч кубометрів деревини прокладати один кілометр лісової дороги. У 2016 році працівники лісу запланували збудувати 102 кілометри доріг. Виконали вже 88%   запланованого, з них 30 кілометрів — дороги із твердим покриттям.

На 2017-й є плани збудувати вже 130 кілометрів доріг у лісах краю.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!