7 жовтня у Володимир-Волинському міськрайонному центрі зайнятості  в рамках відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю відбувся профінформаційний семінар «Легальна зайнятість».

Учасниками заходу були безробітні та запрошені гості: головний інспектор управління Держпраці у Волинській області Надія Процик та перший заступник Володимир-Волинсього об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Руслана Левчук .

Директор Володимир-Волинського міськрайонного центру зайнятості Наталія Уколова, розпочинаючи захід, зазначила, що в процесі пошуку роботи та подальшого працевлаштування – важливим є можливість отримати жінками і чоловіками гідної праці із отриманням справедливих доходів, безпеки на робочому місці, ефективного соціального захисту, з перспективою розвитку. Саме цим питанням і приурочений даний семінар.

На продовження теми, провідний юрисконсульт Оксана Закревська розповіла про використання «тіньової» заробітної плати (так званої зарплати в конвертах) та її наслідки, адже ця проблема стосується не лише конкретної особи, але і є носієм суспільної небезпеки у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо.

Руслана Левчук, відзначила, що в ситуації нелегальних трудових відносин працівник втрачає трудову пенсію, відпускні за час щорічної відпустки, грошову компенсацію за невикористану відпустку, допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадку хвороби та інші соціальні гарантії.

Надія Процик розповіла про порядок оформлення трудових відносин між найманим працівником та працедавцем, та відповідальність за порушення трудового законодавства при використанні нелегальних трудових відносин.

На завершення Наталія Володимирівна зауважила, що кожна людина, маючи право на працю та можливість заробляти собі на життя, повинна самостійно вирішувати , що для неї важливіше – жити сьогоденням чи мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!