У п’ятницю, 7-го жовтня, довжелезні черги знову вирували на міжнародному пункті пропуску “Ягодин”, що на Любомльщині.

Цього разу чимало водіїв “зеленого” коридору не витримали тривалого затору, що абсолютно не зрушував з місця, й простоявши 6-7 год даремно, поїхали на розворот додому, — пише КОРДОН.

“Чи можете ви приїхати зараз на митницю? – запитали журналістів КОРДОНу у телефонному режимі ті, в кого нерви остаточно здали стояти в черзі. – Тут такий “дурдом” робиться! Три черги стоїть! Рейсовий автобус чекав на розвороті годину, щоб курсувати далі по графіку. Ми стоїмо з 10-ї год ранку! А вже 16 год. Досі не зрушили з місця. Натомість “третя” черга вільно перетинає кордон. Нас ніхто навіть не прописує! За 6 год досі ніхто не прописав.”

Черги тягнулися, за словами очевидця, аж до готелю, розташованого по цій трасі. Інсайдер розповів, що в тій третій черзі стоїть “лівак”. Себто ті, хто швидко й позачергово перетинає кордон за відповідну суму.

“Раніше платили по 200 грн за першочерговий перетин. А тепер по 1000 грн збирають прикордонники. Хто буде платити 1000 грн з тих, які їдуть провідати родичів чи реально в гості, по справах. Через контрабандистів (які, принаймі, заробляють на цьому) в чергах мусять мучитися люди, що жодного стосунку до цього не мають. До того ж страждають і водії, які просто-напросто, згідно правил дорожнього руху, хочуть розвернутися й заїхати до заправки чи далі в села.”

От і думай, хто в таких ситуаціях більше винен. Хтось скаже, що на інших пунктах пропуску таке саме робиться. Дехто звинуватить самих же давачів хабарів, а комусь не вгодили прикордонники. З іншого боку, одні стали заручниками безробіття та малих зарплат (тож виживають як можуть), а рядові прикордонники – системи, в якій змушені працювати (хоча мають з того свою долю) й з якої насправді “жирують” інші люди.

Але більшість все одно поскаржиться на “погану державу” та продовжить “покращувати” країну й надалі створюючи корупційні схеми на кордоні. От вам і “дурдом”: всі хворіють тією корупцією, але роблять вигляд здорових свідомих людей, яким чомусь не вдається вилікувати ту “погану державу”.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!