Учора, 10 жовтня, в приміщенні культурно-мистецького центру відбулась творча зустріч письменника та поета Володимира Шовкошитного зі студентами та викладачами педагогічного коледжу ім. А. Кримського.

Володимир Шовкошитний – поет і прозаїк, доктор філософії в галузі політології, професор, народний депутат першого скликання, один із головних авторів Чорнобильського законодавства, протягом тринадцяти років очолював міжнародну організацію «Союз Чорнобиль».

Аварія на Чорнобильській АЕС – близька та болюча тема для письменника, адже тут він пропрацював протягом семи років спочатку оператором, а пізніше начальником зміни хімічного цеху. Мешкав разом з родиною у Прип’яті, яку вивіз під час евакуації до своїх батьків, а сам повернувся на ЧАЕС аби очолити групу  ліквідації наслідків аварії. Усе, що було пережите у ті дні, роздуми про наслідки та причини вилилось у художньо-документальну повість «Я бачив», яку Володимир Шовкошитний презентував володимирському студентству.

Ще один прозовий твір письменника – трилогія історичних романів «Кров свята» охоплює період від Голодомору і майже до наших днів. Тут описані українсько-польські конфлікти, сутички з німцями, радянськими військами, а також реальні історії, які відбувалися у повстанському середовищі. Крім того, у написанні книг автор використав безліч автобіографічних історій, участь у яких брав сам або ж його родичі чи знайомі. У творі навіть включений епізод про перепоховання Василя Стуса. Основна ж ідея роману – об’єднання України долями героїв. Як зазначив письменник, на сторінках цього роману дуже багато подій, пов’язаних із Володимиром-Волинським, де була створена «Волинська Січ».

До Володимира-Волинського, окрім власних прозових романів та поетичних збірок, Володимир Шовкошитний привіз кілька десятків  книг видавництва «Український пріоритет», де працює директором. Серед них, революційна за його словами книга «Долітописна історія України» Олександра Фадєєва.

У книзі, що є своєрідним історичним екшином прослідковується захоплююча подорож шляхами трипільців, турбінців, скіфів, русо-кривичів та інших наших славетних предків. Описуються невідомі сторінки історії України від так званого «чорноморського потопу» до епохи Київської Русі.  Також дані відповіді на актуальні питання сучасності: де витоки агресивності РФ, хто кому брат насправді, де споконвічний центр і де окраїна. Праця ілюстрована генетичними мапами, які показують як мігрували давні племена, тож стає зрозуміло, чому і куди «ділись» трипільці, де сакральний центр московітів з якого постало Володимиро-Суздальське, а потім і Московське князівство та багато інших цікавих речей, які проливають світло на історію не викривлену ідеологічними догмами північного сусіда.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!