Кілька днів підряд редакційний телефон «виспівував», як то кажуть, до хрипоти. Це телефонувала обурена мама, яка вирішила віддати своє дитятко в один з дитячих садочків Володимира, у «Вишиванку».

– Я не розумію, відколи цей садочок став приватною структурою? Чому, людина, яка перебуває на державній роботі так просто може винести вердикт тій чи іншій родині. Тих візьму, тих не візьму…Що це таке, поясніть мені, будь ласка, – обурювалась жінка. – При цьому про благодійний внесок у розмірі 500 гривень у цьому неприступному садочку вони таки встигли нам повідомити. Я так зрозуміла, що коли я обурилась, чому така велика сума, тоді то ми й потрапили у немилість до завідуючої цього дошкільного закладу.

У мене є старша донька, її теж у свій час віддали до дитячого садочка, але без таких «баталій»! Якщо переповнені групи у садках, хай щось вирішує міська влада, хай думає, де знайти приміщення під ще одну дошкільну установу. Немає чого робити з садочків «рукавичку». Чого батьки мають, можна сказати, вибивати місце під сонцем для своєї дитини? Ми та наше донечка – повноправні представники міської громади! Чому в іншому садочку нас прийняли, як то кажуть, з порога?

Ми довго заспокоювали жінку, проте наші старання були марні – вона вперто вирішила шукати правди у владних кабінетах та у правоохоронних органах.

Ну що казати, має повне право.

Поки зібралися проводити невеличке журналістське розслідування у «Фейсбуці» вже з’явився пост у якому йдеться про ще одну таку обурену маму, яку відправили до банку сплатити, так званий благодійний внесок при оформленні дитини в садочок.

І ця тема, судячи з усього, претендує на звання «вічної та непоборної» у нашому тисячолітньому Володимирі.

Цікаво було б почути від завідуючих садочків, керівництва Володимир-Волинського ТМО (останнім часом довкола тієї установи теж «проісходят волнєнія» стосовно сплати благодійних внесків), задля чого вам людські благодійні кошти, якщо ви не можете вчасно освоїти державних коштів? Вам дають мільйони з державного бюджету, а ви їх що, попросту «ігнорите»? Вам що, людські кошти «смачніші» та «гарніші» за державні? І взагалі, хотілося б почути від керівників згаданих державних установ: що в їхньому розумінні благодійні внески? Це пожертви, подачки від душі чи, все таки, з примусу? Раніше коштів менше виділялось як на освіту так і на медицину, керівники установ шукали порятунок у цих «благодійних поборах». А зараз? Гроші в казні є, їх роздали та мало хто спішить їх освоювати. Ну да, куди легше влізти в кишеню батьків та пацієнтів. Напевно, простіше…

image-0-02-05-3774dedc8f73a0b3b8863fa09b10be05787c90aa69b083ccb0dcf2788939b5db-v image-0-02-05-0e1b63e256af3c074975a1f75cc8164a81b55208ca431776eae398b9798829ae-v

А це два важливих папірця, які вручають у садочках Володимира батькам, котрі приводять вперше діток. Зверніть увагу, на одному з них є згадка про сплату благодійного внеску, а на іншому немає.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!