Відповідно до Указу Президента від 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято – «День захисника України», яке тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, в день одного з великих православних свят запорізьких козаків – «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»). 

З березня 2015-го року День захисника України став неробочим днем. Саме тому, усі урочисті заходи з нагоди цього свята у Володимирі відбувалися днем раніше, 13 жовтня.

Цей святковий день розпочався із зустрічі міського голови Петра Саганюка з вдовами та матерями загиблих захисників України. Очільник міста підтримав близьких та рідних загиблих героїв теплим та добрим словом, сказав, що міська влада і надалі опікуватиметься родинами героїв, які не пожаліли власного життя у нечесній та підлій боротьбі із окупантом, та вручив невеличкі грошові премії та подарунки.

Далі, на площі міста відбулася панахида та освячення нових метало-керамічних портретів загиблих учасників АТО, покладання квітів до обеліску Слави та дошки пам’яті загиблим учасникам АТО.

Після цього урочистості продовжились у культурно-мистецькому центрі. Присутні мали нагоду оглянути виставку дитячих малюнків та листів, адресованих воїнам АТО, документальну фотовиставку, виставку експонатів з фонду історичного музею на тему проведення антитерористичної операції на сході України;

Далі з вітальним словом виступив міський голова Петро Саганюк, який вручив присутнім захисникам почесні грамоти Володимир-Волинської міської ради.

За зразкову військову дисципліну, сумлінне виконання службових обов’язків, участь у антитерористичній операції та захист територіальної цілісності України, грамоти отримали 27 володимирчан:

Коколюк Андрій Іванович ст.. оперуповноважений сектору кримінальної поліції , капітан поліції
Ліпейко Леонід Ігорович слідчий слідчого відділення, капітан поліції
Косюк Василь Сільвестрович солдат
Поліщук Павло Вячеславович солдат
Білак Сергій Іванович старший солдат
Хілінський Ігор Романович рядовий
Бех Олександр Сергійович молодший сержант
Воробей Михайло В’ячеславович інспектор прикордонної служби, ст. прапорщик
Микита Наталія Віталіївна фельдшер медичного пункту, молодший сержант
Бурлюк  Сергій Анатолійович майор

 

Маринець Сергій Володимирович майор
Іванников Юрій Миколайович майор
Шикіна Оксана Володимирівна прапорщик
Приступа Андрій Федорович учасник АТО
Приступа Олександр Володимирович учасник АТО
Невмержицький Сергій Вікторович учасник АТО
Білюк Андрій Іванович учасник АТО
Місанюк Петро Ананійович учасник АТО
Генда Ігор Анатолійович учасник АТО
Калінський Денис Анатолійович учасник АТО
Виборнов Ігор Валентинович учасник АТО
Ромащук Максим Павлович учасник АТО
Савюк Сергій Олександрович учасник АТО
Морис Юрій Володимирович учасник АТО
Матвійчук Віталій Антонович молодший інспектор прикордонної служби-інструктор кінологічного відділення, сержант
Войтюк Іван Юрійович механік-радіотелефоніст відділення зв’язку та інформатизації ОРВК, сержант
Цицюк Тарас Степанович солдат запасу

За активну участь у ветеранському русі, громадському житті міста відзначили також: 

Авраменко Олександр Іванович член МДО «Захисник»
Сучков Володимир Йосипович член МДО «Захисник»
Дрегало Леонід Микитович член МДО «Спілка Чорнобиль», учасник АТО

 За участь в АТО та підтримку бойового духу військовослужбовців-учасників АТО на сході України відзначили також Ігоря Бігуна (військовий капелан) та Миколу Гінайла (священик УПЦ КП)

За проявлення милосердя, найкращих людських якостей, особисту допомогу та підтримку військовослужбовців-учасників антитерористичної операції на сході України, активну громадську позицію, розвиток волонтерського руху Подяку міського голови оголосили волонтеру Наталії Поповій.

Далі для присутніх була організована концертна програма за участю духових оркестрів, танцювальних дитячих колективів та ансамблів народної творчості.

14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці о 12.00 відбудеться панахида, покладання квітів, виступ учнів ЦПО біля пам’ятника воїнам ОУН-УПА до 74-о річниці Української Повстанської Армії та Дня козацтва.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!